فروشگاه اینترنتی هفت مغز‌: وارد شوید یا ثبت نام کنید

خرید بادام هندی-ارسال بادام هندی به سراسر ایران-فروش بادام هندی خام و بادام هندی شور زعفرانی هفت مغز-خواص بادام هندی

بادام هندی نه‌تنها یکی از خوشمزه‌ترین و پرکاربردترین آجیل‌ها است؛ بلکه دارای خواص زیادی نیز برای سلامتی می‌باشد. خواص مغذی بادام هندی شامل بهبود سلامت قلب، ارتقاء عملکرد مغز و بهبود هضم و جذب مواد مغذی می‌باشد. به‌علاوه این آجیل می‌تواند در کاهش وزن نیز به شما کمک کند.

در سال‌های اخیر مصرف بادام‌هندی در اکثر کشورهای غربی افزایش‌یافته است و دلیل آن بیشتر به این خاطر است که آجیل‌ها مرتباً به‌عنوان برخی از سالم‌ترین غذاهای موجود و به‌عنوان یک افزودنی مهم به رژیم غذایی برای پیشگیری از طیف وسیعی از بیماری‌های مزمن رده‌بندی می‌شوند. یکی از بهترین چیزها در مورد بادام هندی این است که این آجیل هم در پخت شیرینی و هم در پخت غذا، طعمی عالی داشته و بنابراین مصرف آن‌ها همراه با دیگر آجیل‌های پرکاربرد مانند بادام یا گردو کاری آسان است.

بادام هندی-درخت بادام هندی-خواص بادام هندی-خرید بادام هندی-خواص فندق-فروشگاه اینترتی آجیل و خشکبار هفت مغز

مواد مغذی بادام‌هندی

برخلاف آجیل‌های دیگر؛ بادام هندی بذر درخت بوده، رنگ روشنی داشته و به شکل قلوه می‌باشد. غالباً بادام هندی جزئی از آجیل مخلوط می‌باشد. این آجیل میوه درخت استوایی آناکاردیوم اکسیدنتیل (Anacardium occidentale) بوده و میوه تلخی بانام کشو (Cashew) تولید می‌کند. کشو قرن‌ها در روش‌های درمانی سنتی برای درمان بیماری‌های مختلف ازجمله مشکلات قلبی و دیابت استفاده‌شده است. این درخت‌ها بومی مناطق ساحلی برزیل هستند و میوه آن امروزه در سراسر جهان به‌ویژه در آشپزی آسیایی رایج می‌باشد.

غالباً بادام هندی و سایر آجیل‌ها با توجه به تراکم بالای مواد مغذی و تأمین بسیاری از مواد معدنی حیاتی، به‌ویژه برای افزایش سلامت قلب توصیه می‌شوند. بادام‌هندی غنی از اسیدهای چرب غیراشباع و بسیاری دیگر از ترکیبات مفید مانند پروتئین گیاهی، فیبر خوراکی، مواد معدنی مانند مس، روی و منیزیم؛ به‌علاوه آنتی‌اکسیدان‌هایی به شکل فیتوسترول‌ها و ترکیبات فنولیک می‌باشد. مواد تشکیل‌دهنده بادام هندی حدود ۲۱ درصد پروتئین، ۴۶ درصد چربی و ۲۵ درصد کربوهیدرات که آن را به غذایی مقوی با پروتئین و چربی بالا تبدیل می‌کند می‌باشد.

یکی از عوامل کلیدی در مواد مغذی بادام‌هندی محتوای چربی سالم آن‌هاست. بادام‌هندی عمدتاً از چربی‌های غیراشباع به شکل اسیدهای چرب غیراشباع تک حلقه‌ای (MUFA های حاوی اسید اولئیک) به‌علاوه مقادیر کمتر اسیدهای چرب غیراشباع چند حلقه‌ای (PUFAS هایی که بیشتر به شکل اسید لینولئیک می‌باشند) تشکیل می‌شود. تقریباً ۶۲ درصد چربی‌های بادام‌هندی چربی غیراشباع تک حلقه‌ای، ۱۸ درصد چربی غیراشباع چند حلقه‌ای و باقیمانده آن ترکیبی از چربی‌های اشباع‌شده است.

به دلیل اثرات مثبت MUFA ها و PUFA ها بر متابولیسم و ​​دیگر عملکردهای زیستی، بسیاری از مطالعات، مصرف بادام‌هندی (و به‌طورکلی مصرف آجیل‌ها) را با کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، سرطان، دیابت و چاقی مرتبط می‌دانند.

بادام هندی-درخت بادام هندی-خواص بادام هندی-خرید بادام هندی-خواص فندق-فروشگاه اینترتی آجیل و خشکبار هفت مغز

ارزش غذایی یک‌چهارم فنجان بادام‌هندی تقریباً به‌قرار زیر است:

 • ۱۹۶ کیلوکالری
 • ۵ گرم پروتئین
 • ۱ گرم فیبر
 • ۱۶ گرم چربی
 • ۷۵۰ میلی‌گرم مس (۸۴ درصد نیاز روزانه)
 • ۸۹ میلی‌گرم منیزیم (۳۳ درصد نیاز روزانه)
 • ۱۶۷ میلی‌گرم فسفر (۲۸ درصد نیاز روزانه)
 • ۹ میلی‌گرم روی (۲۳ درصد نیاز روزانه)
 • ۲۷ میلی‌گرم منگنز (۱۵ درصد نیاز روزانه)
 • ۱۱ میلی‌گرم ویتامین K (12 درصد نیاز روزانه)
 • ۲ میلی‌گرم آهن (۱۱ درصد نیاز روزانه)
 • ۲۳ میلی‌گرم فولات (۶ درصد نیاز روزانه)

۹ خاصیت بادام‌هندی برای سلامتی بدن

 • بادام‌هندی و مبارزه با بیماری‌های قلبی

مصرف منظم بادام‌هندی می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به بسیاری از عوامل منجر به بیماری‌های قلبی ازجمله کلسترول بالا، فشارخون بالا و چاقی کمک کند. اعتقاد بر این است که بادام‌هندی اثرات سودمندی بر سطح استرس اکسیداتیو (پیروزی رادیکال‌های آزاد بر دفاع آنتی‌اکسیدانی بدن است)، التهاب و فعالیت عروق و شریان‌ها داشته و این باعث افزایش سلامت قلب می‌شود.

بادام‌هندی می‌تواند به کاهش کلسترول بد (LDL) کمک کند و کلسترول خوب (HDL) را بهبود بخشد. این آجیل حاوی ترکیبات فیتوسترول خاصی است که نقش اساسی در غشای سلولی با تثبیت سلول‌ها و جذب کلسترول بازی می‌کنند. ترکیبات فیتوسترول خاص بادام‌هندی مسئول کاهش کلسترول می‌باشد و این دلیلی است برای اینکه بادام‌هندی می‌تواند به جلوگیری از تشکیل پلاک در دیواره شریان‌های خون کمک نماید. همچنین این آجیل خوشمزه با کاهش سطح تری گلیسیرید و کاهش سطح التهاب به محافظت از شما در برابر بیماری‌های قلبی، حملات قلبی یا سکته مغزی کمک می‌کند.

 • بادام‌هندی و کمک به پیشگیری از سنگ صفرا

تحقیقی نشان داده است که خوردن هفتگی آجیل ازجمله بادام‌هندی می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به سنگ صفرا کمک کند. سنگ صفرا با سطح کلسترول در ارتباط است. این سنگ‌ها ناشی از کلسترول سفت شده‌ای می‌باشند که نتیجه وجود کلسترول بیش‌ازحد داخل صفرا بوده و از طریق دستگاه گوارش گردش می‌کنند.

به‌طورمعمول کبد به میزانی کلسترول ترشح نمی‌کند که منجر به تشکیل سنگ شود، اما وقتی کبد دچار ضعف باشد، کلسترول می‌تواند مانند چسب عمل کرده، سخت شده و با مواد دیگری مانند کلسیم داخل کیسه صفرا انقیاد پیدا کند.

 • بادام‌هندی و کمک به کاهش یا حفظ وزن

آجیل حاوی مقادیر زیادی چربی است؛ به‌عنوان‌مثال بادام‌هندی تقریباً از ۴۶ درصد چربی تشکیل‌شده است، اما آجیل‌ها دارای مواد مغذی زیادی بوده و مقادیر زیادی ماده معدنی و اسیدهای چرب مهمی که از کاهش وزن پشتیبانی می‌کنند را تأمین می‌نمایند. بادام‌هندی می‌تواند به شما کمک کند پس یک وعده‌غذای احساس سیری بیشتری کرده و این برای ممانعت از میل شدید به غذا، پرخوری و خوردن میان وعده‌های ناسالم مفید می‌باشد. به‌طورکلی چربی‌ها مواد غذایی را دلپذیر تر می‌کنند و جذب مواد مغذی محلول در چربی مانند ویتامین A و ویتامین D را افزایش می‌دهند.

بادام‌هندی همچنین منبع خوبی از پروتئین گیاهی می‌باشد (درجاهایی حدود ۲۵ درصد آجیل از اسیدهای آمینه تشکیل‌شده است). این پروتئین گیاهی تا حدی به شکل آمینواسید مفید ال-آرژینین بوده و یک پیشگام اکسید نیتریک که در کمک به بهبود واکنش‌پذیری عروق و گردش خون مؤثر می‌باشد، شناخته‌شده است (در پستاندارانی همچون انسان اکسید نیتریک یک مولکول مهم در سیگنالینگ سلولی به حساب می‌آید که در بسیاری از فرایندهای فیزیولوژیک و پاتولوژیک دخالت دارد. این ترکیب دارای خاصیت گشادکنندگی عروق بوده و دارای نیمه‌عمر کوتاهی در خون در حد چند ثانیه است). جریان خون بهبود یافته به خروج سموم از سیستم گوارش کمک می‌کند و می‌تواند سبب بهبود سوخت و ساز، بالارفتن انرژی و بهتر شدن سلامت گوارش شود.

بادام هندی-درخت بادام هندی-خواص بادام هندی-خرید بادام هندی-خواص فندق-فروشگاه اینترتی آجیل و خشکبار هفت مغز

 • بادام‌هندی و کمک به حفظ سلامت استخوان

خواص بادام‌هندی به دلیل وجود کلسیم، منیزیم و پتاسیم همراه با مصرف کم سدیم شامل بهبود سلامت استخوان می‌شود. این مواد معدنی با حفاظت از استخوان در برابر از دست دادن مواد معدنی ارتباط دارند. مزایای استخوان‌سازی بادام‌هندی از ذخیره ویتامین K آن‌ها نیز به دست می‌آید.

بادام‌هندی بیش از ۱۲ درصد نیاز روزانه ویتامین K بدن شمارا تنها با مصرف یک‌چهارم فنجان از این آجیل تأمین کرده و به‌عنوان منبعی عالی برای پیشگیری از کمبود ویتامین K به حساب می‌آید. ویتامین K با سایر مواد معدنی ضروری مانند کلسیم به حمایت از استخوان‌سازی و حفظ تراکم مواد معدنی استخوان کمک می‌کند و این می‌تواند شمارا از شکستگی و پوکی استخوان محافظت کند.

 • بادام‌هندی و پیشگیری از سرطان کولون، پروستات و کبد

خوردن منظم آجیل ازجمله بادام هندی با کاهش خطر ابتلا به سرطان‌های رایج به‌ویژه سرطان‌هایی که در دستگاه گوارش رخ می‌دهند شامل سرطان‌های کبد و کولون مرتبط است.

آجیل منبع خوبی از ویتامین‌های آنتی‌اکسیدانی (برای مثال توکوفرول‌ها و برخی ترکیبات فنولیک که عمدتاً در پوست بادام‌هندی و آجیل‌ها ذخیره می‌شوند) لازم برای محافظت بدن در برابر آسیب‌های ناشی از میزان بالای رادیکال‌های آزاد می‌باشد که باعث استرس اکسیداتیو، آسیب زدن به DNA، جهش سلولی و تشکیل تومور سرطانی می‌شود.

 • بادام هندی و بهبود عملکرد مغز

مغز عمدتاً از چربی ساخته‌شده و به تأمین اسیدهای چرب سالم در رژیم غذایی متکی است. آجیل‌ها یکی از غذاهای گیاهی طبیعی غنی از چربی بوده و از عملکرد شناختی، بهداشت پیری و تنظیم خلق‌وخو حمایت می‌کنند.

در بادام هندی چندین جزء رژیمی (به‌ویژه چربی‌های سالم و همچنین مواد معدنی مانند روی، آهن و مس) وجود دارد که می‌توانند از طریق تنظیم مسیر انتقال‌دهنده‌های عصبی، انتقال سیناپسی و حفظ سیالی غشا به پشتیبانی از توانایی‌های شناختی و فرآیند چندگانه مغز کمک کنند. کمبود اسیدهای چرب غیراشباع تک حلقه‌ای و اسیدهای چرب غیراشباع چند حلقه‌ای در رژیم‌های غذایی با افزایش خطر ابتلا به چندین اختلال روانی مانند ADHD (بیش‌فعالی)، اضطراب یا افسردگی، خوانش پریشی (اختلال درروان خوانی و درک مطلب) و زوال عقل مرتبط است.

 • بادام‌هندی و کاهش خطر ابتلا به دیابت

بادام‌هندی یک منبع عالی از چربی‌های غیراشباع تک حلقه‌ای است. بخشی از خواص ضد دیابتی بادام‌هندی به دلیل اجزاء فعال به نام عصاره هیدرواتانولیک به شکل اسید آناکاردیک است که انتقال و کنترل گلوکز را تحریک می‌نماید. عصاره هیدرواتانولیک میوه درخت بادام‌هندی و ترکیب اصلی آن (اسید آناکاردیک) جذب گلوکز را تحریک می‌کند.

بادام هندی همچنین به کاهش سطح التهاب کمک می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد که یک رژیم غذایی با میزان بیشتر مصرف آجیل سبب کاهش انتشار نشانگرهای زیستی (نشانگرهای زیستی معمولاً به یک شاخص قابل‌سنجش از بعضی حالات و شرایط بیولوژیک اشاره دارند) التهابی شده و می‌توانند به مقاومت در برابر انسولین و تشکیل دیابت کمک کنند. علاوه بر این خواص بادام‌هندی شامل توانایی در پیشگیری یا درمان عوارض جانبی دیابت ازجمله بالا بودن فشارخون، چاقی و خطرات قلبی عروقی می‌باشد.

 • بادام‌هندی و پیشگیری از سردردهای میگرنی

بادام هندی به عملکرد سالم مغز و بهبود گردش خون کمک کرده و درعین‌حال فشارخون را کاهش می‌دهد. همچنین آجیل‌ها فیتوسترول‌های گیاهی را تأمین می‌کنند که در کاهش مدت و وقوع سردرد سودمند هستند.

علاوه بر این بادام‌هندی با تغییرات سریع در قند خون و هیپوگلیسمی (به پایین افتادن قند خون به زیر شصت میلی‌گرم بر دسی لیتر گفته می‌شود) که یک محرک شناخته‌شده دیگری برای میگرن است مبارزه می‌نماید.

 • بادام‌هندی و کمک به حفظ سلامت پوست

مواد مغذی بادام‌هندی به دلیل وجود اسیدهای چرب ضروری به‌سلامت پوست کمک می‌کند. برای حفظ خاصیت جذب آب و رهایی از تحریک‌پذیری پوست، پوسته‌پوسته شدن و پیری زودرس منابع سالم چربی لازم است.

بادام هندی همچنین منبع غنی از مس می‌باشد که به تولید پوست و رنگ‌دانه مو که ملانین نام دارد و همچنین تشکیل کلاژن کمک می‌کند. کلاژن به خاصیت کشسانی پوست و مقابله پوست با پیری کمک می‌نماید.

تاریخچه بادام‌هندی

بادام‌هندی برای نخستین بار در برزیل کشت‌شده است. پس‌ازآن ساکنان پرتغالی آنجا آن را با خود به قسمت‌هایی از هندوستان (حوالی سال‌های ۱۵۶۰ و ۱۵۶۵ میلادی) بردند. این آجیل از هندوستان به سمت جنوب شرق آسیا گسترش یافت و پس از مدت‌ها راه خود را به آمریکا و آفریقا باز کرد.

درخت بادام‌هندی در حال حاضر به‌طور گسترده‌ای در مناطق استوایی جهان به‌ویژه قسمت‌هایی از هند، نیجریه، ویتنام، ساحل آج و اندونزی کشت می‌شود. نام انگلیسی این آجیل Cashew است که از کلمه‌ای پرتغالی برای درخت میوه Caju مشتق می‌شود. Caju در زبان پرتغالی به معنی «آجیل خودرو» است.

این آجیل شبیه به میوه آلویی شکلی می‌باشد که در انتهای میوه‌ای به شکل سیب رشد می‌کنند. این میوه‌های آلویی شکل ابتدا روی درخت گسترش می‌یابند. سپس رشد کرده و به شکل سیب درمی‌آیند. خود میوه سیبی‌شکل طعم تند و پوست نازکی دارد و معمولاً پس از چیدن خورده نمی‌شود. هرچند در برخی نقاط جهان نظیر برزیل و مناطقی در آفریقا، این میوه سیبی‌شکل به‌عنوان خوراکی شفابخش به‌حساب آمده و از آن به‌عنوان نوعی درمان طبیعی مانند مبارزه با باکتری‌ها استفاده می‌شود.

بادام‌هندی طعم بسیار خوب و دل‌چسبی داشته و سرشار از مواد مغذی است. این آجیل در ایران کشت نمی‌شود و کاملاً وارداتی به‌حساب می‌آید. یکی از آیتم‌های دسته‌بندی این آجیل نیز سایز آن می‌باشد. مثلاً بادام‌هندی سایز ۲۴۰ به این معناست که در هر پوند آن ۲۴۰ عدد بادام‌هندی وجود دارد و به همین ترتیب سایز ۳۶۰ و ۱۸۰. البته بادام‌هندی‌های موجود در ایران سایز ۲۴۰ و ۳۶۰ هستند.

بادام هندی-درخت بادام هندی-خواص بادام هندی-خرید بادام هندی-خواص فندق-فروشگاه اینترتی آجیل و خشکبار هفت مغز

روش خرید و ذخیره بادام‌هندی

وقتی نوبت به آن می‌رسد که کدام نوع بادام‌هندی را باید خرید، در صورت امکان به دنبال بادام‌هندی خام باشید؛ انتخاب دومتان هم بادام‌هندی معمولی بوداده و خشک باشد. گرفتن پوست نازک روی بادام‌هندی و دیگر آجیل‌ها، می‌تواند بیشتر آنتی‌اکسیدان‌های آن را حتی بیشتر از بو دادن از بین ببرد. پوست سخت همه بادام‌هندی‌های موجود در بازار گرفته‌شده است زیرا این پوست‌ها سمی محسوب شده و احتمال اینکه به باکتری آغشته باشند وجود دارد.

شما قطعاً می‌خواهید از بادام‌هندی یا سایر آجیل‌هایی که با روغن‌های گیاهی (که معمولاً روغن‌های مصرف‌شده و هیدروژنه هستند) یا شکر و سایر افزودنی‌های مصنوعی پوشیده شده‌اند، پرهیز کنید. این مورد معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که آجیل‌های مخلوط آماده را خریداری می‌کنید؛ بنابراین برچسب محصول را با دقت بررسی کنید که بادام‌هندی‌ها یا کره آن‌ها حاوی هیچ قند اضافه، نگهدارندِ، روغن گیاهی هیدروژنه و مواد شیمیایی نباشد.

بادام‌هندی پایدارتر از سایر آجیل‌ها محسوب می‌شود زیرا دارای مقادیر بالای اسید اولئیک است؛ اما بازهم بهتر است آن‌ها را در یک ظرف دربسته نگه‌داشته و دور از گرما ذخیره کنید تا تازگی خود را برای مدت طولانی‌تری حفظ کنند. بسیاری از مردم دوست دارند که آجیل‌ها، کره آجیل‌ها و آرد آجیل‌ها را برای حفظ مواد مغذی تا بیشترین حد ممکن، در یخچال نگه‌داشته یا منجمد کنند.

در زیر انواع محصولاتی که با بادام‌هندی تهیه می‌شود برای اطلاع شما آورده شده است.

 • کره بادام‌هندی

جایگزینی عالی برای کره بادام‌زمینی، این محصول با خیساندن و مخلوط کردن بادام‌هندی تهیه می‌شود. نمک باید تنها افزودنی به کره بادام‌هندی باشد.

 • آرد بادام‌هندی

با خشک‌کردن و آسیاب کردن بادام‌هندی‌ها، این کار را می‌توان به همان شیوه مشابه در مورد پودر بادام انجام داد. سعی کنید آن را با آرد نارگیل یا دیگر آردهای بدون گلوتن برای پخت مافین‌ها، پنکیک‌ها یا سایر موارد ترکیب کنید.

 • شیر بادام‌هندی

این آشامیدنی اگر از لاکتوز و لبنیات معمولی (پاستوریزه) پرهیز می‌کنید جایگزین مناسبی برای شیر بادام، شیر نارگیل یا شیر لبنی می‌باشد. شیر بادام‌هندی کمی خامه‌ای‌تر از شیر بادام بوده و تا زمانی که نوع شیرین نشده آن را خریداری کنید بدون شکر و لاکتوز است.

آلرژی به بادام‌هندی، اثرات و نگرانی‌ها

بادام‌هندی و سایر آجیل‌های درختی می‌توانند به‌طور بالقوه باعث مشکلات یا واکنش‌های حساسیتی در بعضی افراد شوند. بعضی‌اوقات واکنش‌های حساسیتی به آجیل می‌تواند حتی کشنده باشد، اگرچه اکثر افراد هیچ آلرژی شناخته‌شده‌ای نسبت به آجیل نداشته و هیچ‌گونه واکنش منفی را در خوردن بادام‌هندی تجربه نمی‌کنند. اگر به آجیلی حساسیت دارید تا وقتی‌که واکنش به همه انواع دیگر آجیل را تست نکرده‌اید از خوردن بادام‌هندی و آجیل‌های دیگر پرهیز نمایید؛ زیرا آلرژی به یک نوع آجیل معمولاً به این معنی است که در هنگام خوردن سایر آجیل‌ها نیز ممکن است واکنش‌های منفی رخ دهد.

اگر کسی در حال حاضر از مشکل سنگ کلیه رنج می‌برد؛ ممکن است لازم باشد از خوردن بادام‌هندی اجتناب نموده یا به‌دقت مصرف آجیل خود را پایش کند؛ زیرا بادام‌هندی به‌طور طبیعی حاوی اگزالات های قابل‌حل در معده و روده بوده که می‌توانند مشکلات کلیوی را بدتر نمایند.

خرید بادام هندی-ارسال بادام هندی به سراسر ایران-فروش بادام هندی خام و بادام هندی شور زعفرانی هفت مغز

خرید بادام هندی هفت مغز و ارسال به سراسر ایران

 • خرید بادام هندی

  ۲۸۷,۵۰۰ تومان

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی هفت مغز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به فروشگاه آنلاین هفت مغز می‌باشد.