فروشگاه اینترنتی هفت مغز‌: وارد شوید یا ثبت نام کنید

خرید بادام زمینی آستانه هفت مغز-فروش بادام زمینی آستانه-ارسال بادام زمینی آستانه به سراسر ایران

بادام‌زمینی چیست؟

درواقع بادام‌زمینی نوعی از حبوبات است که برای دانه‌های خوراکی‌اش کشت می‌شود. برخلاف بسیاری از گیاهان زراعی بادام‌زمینی در زیر زمین رشد می‌کند (مانند سیب‌زمینی)، به همین دلیل به بادام‌زمینی نام ویژه هایپوجیا (hypogaea) که به معنی «زیر زمین» می‌باشد داده‌شده است. اگرچه بادام‌زمینی از آجیل به‌حساب نمی‌آید، مردم تمایل دارند که آن را هم‌ردیف آجیل‌های درختی مانند بادام و گردو قرار دهند.

در ایالات‌متحده بادام‌زمینی و کره بادام‌زمینی محبوب‌ترین انتخاب در بین آجیل‌ها است. بادام‌زمینی و کره بادام‌زمینی به سوخت‌وساز شما کمک کرده و آن را افزایش می‌دهند و زمانی که آن‌ها را با مواد غذایی حاوی امگا-۳ مانند دانه‌های کتان و چیا مصرف کنید به دفع چربی کمک می‌کنند. بادام‌زمینی به‌عنوان منبعی غنی از اسیدهای چرب امگا-۶، فیبر رژیمی، پروتئین، پتاسیم، کلسیم، آهن، ویتامین B6 و منیزیم به کار می‌رود.

مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۰ در مجله مواد مغذی (Nutrients) منتشر شد نشان می‌دهد که مصرف آجیل با کاهش میزان وقوع بیماری‌های عروق کرونر قلب و سنگ صفرا در هر دو جنس و دیابت در زنان مرتبط بوده است. همچنین شواهد محدودی نشان می‌دهد که آجیل اثرات سودمندی بر فشارخون بالا، کلسترول، سرطان و التهاب دارد.

مطالعه‌ای منتشرشده در پزشکی داخلی جاما (JAMA Internal Medicine ) در سال ۲۰۱۵ دریافت که مصرف آجیل به‌ویژه مصرف بادام‌زمینی با کاهش میزان مرگ‌ومیر به‌صورت کلی و همچنین مرگ‌ومیر قلبی عروقی در میان گروه‌های مختلف نژادی و در میان افراد دارای وضعیت اجتماعی و اقتصادی پایین مرتبط است.

خرید بادام زمینی

در مورد خوردن بادام‌زمینی و کره بادام‌زمینی برخی مسائل برای سلامتی وجود دارد. ازآنجاکه بادام‌زمینی دارای میزان چربی‌های امگا-۶ بالا و چربی‌های امگا-۳ پایین می‌باشد، می‌تواند منجر به عدم توازنی که امروزه در میان آمریکایی‌ها رایج است گردد. به همین دلیل کره بادام‌زمینی می‌تواند یکی از مواد غذایی از بین برنده متابولیسم باشد و بهترین کار برای جلوگیری از این مشکل پرهیز از آن است.

مورد بعدی در مورد مواد مغذی کره بادام‌زمینی این است که بادام‌زمینی روی زمین رشد کرده و رطوبت بالایی که جذب می‌کند سبب ایجاد سموم قارچی یا کپک می‌گردد. کپک روی بادام‌زمینی می‌تواند قارچی به نام افلاتوکسین ایجاد کند. افلاتوکسین می‌تواند سلامت روده شمارا تحت تأثیر قرار دهد. بادام‌زمینی با حساسیت غذایی، سندرم نشت روده (آسیب دیدن دیواره روده و خروج ذرات غذایی بزرگ‌تر از آن را سندرم نشت روده می‌نامند) و کاهش سوخت‌وساز بدن در ارتباط است. به همین دلیل است که افلاتوکسین می‌تواند با پروبیوتیک‌ها در روده شما مقابله کرده و درنتیجه به‌سلامت دستگاه گوارش آسیب بزند. به‌ویژه این موضوع در مورد کره‌های بادام‌زمینی غیر ارگانیک صادق است. وجود کپک می‌تواند دلیلی باشد برای اینکه چرا بسیاری از کودکان واکنش‌های ایمنی التهابی به بادام‌زمینی دارند.

خرید بادام زمینی

خرید بادام زمینی آستانه هفت مغز-فروش بادام زمینی آستانه-ارسال بادام زمینی به سراسر ایران

خرید بادام زمینی آستانه هفت مغز و ارسال به سراسر ایران

  • خرید بادام زمینی آستانه

    ۵۹,۵۰۰ تومان

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی هفت مغز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به فروشگاه آنلاین هفت مغز می‌باشد.