فروشگاه اینترنتی هفت مغز‌: وارد شوید یا ثبت نام کنید

خرید گردو هفت مغز-خرید گردو ایرانی و خارجی-ارسال گردو به سراسر ایران-فروش ایتنرنتی گردو سفید و گردو خورشتی هفت مغز-خرید گردو تویسرکان

آیا تابه‌حال توجه کرده‌اید که گردو درست شبیه مغز انسان است؟ دانشمندان باستان این موضوع را فراتر از یک اتفاق ساده می‌دانستند. یکی از بزرگ‌ترین خواص گردو، توانایی این آجیل در حمایت از مهم‌ترین ارگان بدن یعنی مغز می‌باشد و در حال حاضر ازنظر علمی ثابت‌شده که گردو برای مغز انسان یک غذای واقعی و پیشرو در میان همه آجیل‌ها است.

با توجه به این‌که گردو حاوی یکی از بالاترین مقادیر چربی‌های امگا-۳ در بین هر آجیلی می‌باشد، می‌تواند به بهبود خلق‌وخوی شما کمک کند. علاوه بر مزایایی که امگا-۳ برای ذهن شما می‌تواند به ارمغان آورد، این ماده مغذی حامی سلامت قلب بوده و با بیماری‌های قلبی با کاهش سطح‌تری گلیسیرید و کاهش تشکیل پلاک‌های خطرناک در شریان‌ها مبارزه می‌کند.

گردو همچنین می‌تواند ابزاری فوق‌العاده برای مدیریت وزن نیز باشد. آیا می‌دانستید که رژیم گرفتن می‌تواند شمارا چاق کند؟ اما خوردن چربی طبیعی این‌طور نیست! مطابق با برخی مطالعات خوردن چند گردو (حدود چهار تا شش عدد) قبل از غذا میزان احساس گرسنگی را در افراد کاهش داده و این کاهش اشتها می‌تواند باعث کاهش خوراک افراد در ادامه روز گردد.

نکات جالبی در مورد گردو و خواص مغذی این آجیل شگفت‌انگیز

آیا می‌دانید گردو ۸۰۰۰ سال است که مواد غذایی ضروری انسان را تأمین می‌کند؟ گزارشی در مورد گردو که در مجله تغذیه آمریکا (American Journal of Nutrition)  منتشرشده است، اظهار می‌دارد که در مقایسه با اکثر آجیل‌هایی که حاوی اسیدهای چرب غیراشباع تک حلقه‌ای هستند، گردو منحصربه‌فرد است زیرا این آجیل از اسیدهای چرب چند حلقه‌ای غیراشباع ان-۶ (لینولئات، N-6) و ان-۳ (لینولنات، N-3) غنی می‌باشد. گردو دارای ترکیباتی مانند فولات، فیبر، تانن‌ها (ماده‌ای است که در عصارهٔ بسیاری از گیاهان وجود دارد و معمولاً آن را از پوست بلوط به دست می‌آورند. علاوه بر بلوط در گیاهان دیگری نیز مانند به نارس، سیب نارس، سماق، چای، برگ گردو و بارهنگ  یافت می‌شود) و پلی فنول‌ها (پلی فنول‌ها شامل مواد آنتی‌اکسیدان، ضدالتهاب و ضد سرطان هستند) است که برای سلامتی مفید می‌باشند.

همان‌طور که احتمالاً متوجه شده‌اید یکی از حیطه‌هایی که مواد مغذی گردو بیشترین درخشش را دارد، تأمین زیاد امگا-۳ است. اسیدهای چرب امگا-۳ نه‌تنها برای سلامت قلب و مغز مفید هستند، برای کنترل التهاب، بهبود گردش خون، بهبود حافظه، قدرت استدلال و کنترل قند خون نیز مفید می‌باشند.

گونه انسان بر اساس رژیم غذایی حاوی مقادیر زیاد اسیدهای چرب امگا-۳ (چربی یافت شده در ماهی‌های آزاد مانند سالمون، دانه‌های کتان، گردو و جانوران شکاری) و مقادیر خیلی کمتری از چربی‌های غیراشباع چند حلقه‌ای که اسیدهای چرب امگا-۶ نامیده می‌شوند (چربی یافت شده در روغن‌های گیاهی، غذاهای بسته‌بندی‌شده و بعضی از آجیل‌ها و دانه‌ها) تکامل یافت.

در چند قرن گذشته، ما به‌تدریج امگا-۶ بیشتری، به‌خصوص از روغن‌های گیاهی و به‌طور متوسط ​​ امگا-۳ کمتری مصرف کرده‌ایم. جای تعجب نیست که هم‌زمان و به‌تدریج بیماری‌های قلبی، اختلالات شناختی و میزان افسردگی افزایش‌یافته است. به‌جای نسبت تقریباً ایده آل دوبه‌یک یا حتی یک‌به‌یک چربی‌های مصرف‌شده توسط اجدادمان، امروزه اعتقاد بر این است که یک آمریکایی به‌طور متوسط ۱۵ تا ۲۵ برابر، چربی‌های امگا-۶ بیشتری نسبت به امگا-۳ مصرف می‌کند!

خوردن بیشتر گردو به‌عنوان بخشی از یک رژیم شفابخش می‌تواند به پر کردن این فاصله کمک کرده و از ایجاد بیماری جلوگیری کند؛ برای مثال خواص مفید مواد مغذی گردو در مجله بیماری آلزایمر (Journal of Alzheimer’s Disease)  به خاطر ایجاد بهبود قابل‌توجه در حافظه، توانایی یادگیری، کاهش اضطراب و رشد حرکتی در مقایسه با رژیم‌های کنترلی بدون گردو مورد تحسین قرار گرفت.

علاوه بر امگا -۳، گردو (بانام علمیJuglans regia L. )، مقدار زیادی مواد مغذی دیگری را هم فراهم می‌کند.

درخت گردو-فروشگاه اینترنتی آجیل و خشکبار هفت مغز-خرید مغز گردو-قیمت مغز گردو-خواص مغز گردو

یک انس گردو یا حدود ۷ عدد مغز کامل آن دارای موارد تقریبی زیر است:

 • ۱۸۷ کیلوکالری
 • ۵ گرم چربی
 • ۴ گرم پروتئین
 • ۲ گرم فیبر
 • کمتر از ۱ گرم قند
 • ۴ گرم کربوهیدرات
 • ۴ میلی‌گرم منگنز (۴۸ درصد نیاز روزانه)
 • ۴ میلی‌گرم مس (۲۲ درصد نیاز روزانه)
 • ۴۵ میلی‌گرم منیزیم (۱۱ درصد نیاز روزانه)
 • ۹۸ میلی‌گرم فسفر (۱۰ درصد نیاز روزانه)
 • ۲ میلی‌گرم ویتامین B6 (8 درصد نیاز روزانه)
 • ۷ میلی‌گرم فولات (۷ درصد نیاز روزانه)
 • ۱ میلی‌گرم تیامین (۶ درصد نیاز روزانه)

اسیدهای چرب امگا-۳، طلایه‌دار مواد مغذی گردو

برای روشن شدن موضوع، نوع اسیدهای چرب امگا-۳ موجود در گردو و برخی آجیل‌ها و دانه‌های دیگر مانند دانه‌های چیا (چیا گیاهی است یک‌ساله، از انواع مریم‌گلی و خانواده نعنا می‌باشد. چیا بومی آمریکای مرکزی بوده و برای مصرف دانه آن کشته می‌شود. دانه‌های چیا سرشار از امگا-۳ می‌باشند. چیا را نباید با تخم شربتی اشتباه گرفت.) و دانه‌های کتان، از نوع امگا-۳ موجود در ماهی‌ها مانند ماهی سالمون نیست. بسیاری از تحقیقات انجام‌شده در مورد چربی‌های امگا-۳ که نشان‌دهنده مزایای زیاد آن برای قلب و عروق و مغز می‌باشد، شامل دو چربی امگا-۳ به نام‌های EPA و DHA می‌باشد که در ماهی‌ها یافت می‌شوند.

امگا -۳ موجود در گردو، ALA (اسید آلفا لینولنیک) نامیده می‌شود. اعتقاد بر این است که بدن می‌تواند امگا-۳ نوع EPA و DHA را از نوع ALA که در گردو یافت می‌شود بسازد، اما لزوماً نمی‌تواند چنین کار بزرگی را انجام دهد.

درحالی‌که چربی‌های امگا-۳ نوع ALA گردو دارای مزایای فراوانی برای سلامتی هستند، شخصاً توصیه می‌کنم که امگا-۳ بیشتری از ماهی‌های آزاد و در صورت لزوم از مکمل‌های غذایی دریافت شود. ایده خوبی است که همه انواع چربی‌ امگا-۳ را برای منافع بهینه آن استفاده کنید و به همین دلیل مهم است که رژیم غذایی خود را از غذاهای مختلفی تأمین نمایید.

۷ خاصیت گردو برای سلامتی بدن

 • گردو و کمک به مبارزه با افسردگی

امگا-۳ موجود در گردو از عملکرد مطلوب مغز در سطوح مختلفی پشتیبانی می‌کند. شواهد بیولوژیکی وجود دارد که میزان کم چربی‌های امگا-۳ در افسردگی و همچنین تعداد دیگری از اختلالات رفتاری و شناختی مشارکت دارد. چرا این‌طور است؟ با توجه به اینکه چربی‌های ضروری به‌طور مستقیم برای ایجاد غشای خارجی سلول‌ها و کمک به عملکرد انتقال‌دهنده‌های عصبی استفاده می‌شوند، کاملاً منطقی است که گردو به‌عنوان یک درمان طبیعی برای افسردگی عمل نماید.

چربی‌های امگا-۳ به تشکیل پوشش بیرونی نرم و سیال سلول کمک می‌کنند و به آن‌ها توانایی برقراری ارتباط با یکدیگر را می‌دهند. این موضوع امری حیاتی برای انتقال‌دهنده‌های عصبی ناقل «احساس خوب» مانند دوپامین و سروتونین برای جریان یافتن به داخل و یا خارج سلول‌ها می‌باشد. بدون مقدار کافی از انواع مناسب چربی‌ها در رژیم غذایی، عملکرد انتقال‌دهنده عصبی شما دچار آسیب شده و بسیاری از افراد این تأثیرات را در بروز احساس اضطراب، استرس مزمن، اشتیاق شدید، خستگی و نوسانات خلق‌وخو تجربه می‌کنند. به همین دلیل است که چربی‌ها برای مبارزه با افسردگی و اضطراب حیاتی هستند.

مطالعات جامعی انجام‌شده مصرف مقادیر زیاد چربی‌های امگا-۳ (معمولاً به شکل ماهی‌های دریایی به‌علاوه بعضی از آجیل‌ها مانند گردو) را به نرخ‌های پایین‌تر افسردگی ارتباط می‌دهد. آزمایش‌های بالینی کنترل‌شده‌ای که اثرات امگا-۳ را در پیشگیری از افسردگی و بیماری‌های قلبی بررسی می‌کند، در تعدادی از مراکز تحقیقاتی بزرگ ادامه دارد. به نظر می‌رسد هر چه بیشتر در مورد چگونگی کارکرد این اسیدهای چرب ویژه درمی‌یابیم، بیشتر به مزایای چشمگیر آن‌ها پی می‌بریم، بااین‌حال اکثر مردم کمبود امگا-۳ داشته و نمی‌توانند هزینه آن را تأمین کنند.

 • گردو و بهبود سلامت مغز و حفظ حافظه

گردو یک غذای فوق‌العاده به‌حساب می‌آید که ممکن است روند پیری را کند نماید. چربی‌های امگا-۳ گردو برای تقویت حافظه و قدرت استدلال مهم هستند. بسیاری از افراد مشابهی که به علت کمبود امگا-۳ ضروری از افسردگی بالا رنج می‌برند، قربانی مسائل شناختی شامل ناهنجاری‌های مرتبط با سن مانند زوال عقل، آلزایمر و سایر اختلالات حافظه می‌شود.

هنگامی‌که محققان گروه بیوشیمی و عصب‌شناسی در دانشگاه کراچی اثرات گردو را بر یادگیری و حافظه در موش‌ها ارزیابی کردند، بهبود‌ معناداری در یادگیری و حافظه موش‌هایی که از گردو استفاده کرده بودند نسبت به گروه دیگر از موش‌ها که گردو مصرف نکرده بودند دریافت کردند. همچنین موش‌هایی که از گردو استفاده کرده بودند کاهش قابل‌توجهی در مصرف غذا نشان دادند؛ اگرچه این موضوع تأثیر منفی بر رشد طبیعی آن‌ها نداشت. همچنین تحلیل مغز موش‌ها افزایش عملکرد انتقال‌دهنده‌های عصبی، محافظت در برابر آسیب و بهبود متابولیسم کنترل‌کننده اعصاب را نشان داد.

 • گردو و بهبود سلامت قلب

بین میزان مصرف آجیل و امگا-۳ و بهبود سلامت قلب رابطه قوی وجود دارد. بر طبق بسیاری از مطالعات مواد مغذی گردو با تمیز نگه‌داشتن شریان‌ها، بهبود گردش خون، تعادل سطوح کلسترول و کاهش التهاب ناشی از بیماری برای سلامت قلب و عروق سودمند است.

مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۲ که در مجله کالج تغذیه آمریکا (Journal of the American College of Nutrition) منتشرشده، نشان داد که مصرف گردو اثرات مثبتی بر کاهش خطر ابتلا به سندرم متابولیک که پیش‌زمینه دیابت و بیماری قلبی عروقی (CVD) است دارد.

هنگامی‌که محققان اثرات مصرف روزانه ۵۶ گرم گردو بر عملکرد اندوتلیال (اندوتلیال لایه‌نازکی از سلول‌ها می‌باشد که درون رگ‌های خونی و لنفاوی را می‌پوشاند) و سایر نشانگر‌های زیستی خطرساز قلب در جمعیت بالغین دارای اضافه‌وزن را بررسی کردند، بهبود قابل‌توجهی در سلامت قلب و عملکرد اندوتلیال آنان دریافت نمودند. در این بیماران جریان خون بهبودیافته بود، کنترل انسولین آنان بهتر شده بود و فشارخون مناسب‌تری داشتند. یکی دیگر از مزایای خوردن گردو این بود که بیماران به‌طور متوسط ​​باوجود خوردن سطح بالایی از گردوهای دارای چربی بالا ​​به وزنشان اضافه نشده بود.

 • گردو و کمک به پیشگیری از سرطان

به شکرانه یک غذای ضدالتهابی عالی و آنتی‌اکسیدان‌های پلی فنول آن، تغذیه با گردو برای عملکرد سیستم ایمنی سودمند بوده و می‌تواند به پیشگیری از سرطان کمک کند. برخی تحقیقات نشان داده‌اند که گردو بخشی از یک رژیم غذایی است که مانند یک درمان طبیعی سرطان عمل می‌کند.

در سال ۲۰۱۳ محققان مرکز علوم سلامت دانشگاه تگزاس (University of Texas Health Science Center) بررسی کردند که آیا یک رژیم غذایی استاندارد همراه با گردو در موش‌ها، ایجاد و رشد سلول‌های سرطانی پروستات انسان را کاهش می‌دهد؟ آن‌ها دریافتند که رژیم غذایی همراه با گردو در موش‌ها، تعداد تومورها و رشد آن‌ها را به میزان قابل‌توجهی کاهش داده و اندازه متوسط ​​ نهایی تومورهای پروستات در آن‌هایی که رژیم غذایی همراه با گردو داشتند تقریباً یک‌چهارم اندازه متوسط ​​تومورهای پروستات در آن‌هایی بود که رژیم غذایی بدون گردو را مصرف می‌کردند!

 • گردو به‌عنوان یک میان وعده و اثر کاهش وزن این آجیل خوشمزه

گردو به‌طور مؤثری به کاهش گرسنگی کمک کرده و به‌طور طبیعی حاوی مواد مغذی می‌باشد؛ به این معنی که شما بسیاری از ویتامین‌ها، مواد معدنی و چربی‌های ضروری را هنگام خوردن گردو به بدن خود می‌رسانید؛ اما همه این‌ها شامل درصد نسبتاً کمی ‌از کالری روزانه شما است. گردو ترکیباتی دارد که چربی شکم را می‌سوزاند و ازآنجاکه انباشته از اسیدهای چرب و برخی پروتئین‌ها می‌باشد به شما کمک می‌کنند تا احساس سیری کنید. این کارکرد گردو برای محدود کردن میل به غذا، به‌ویژه خوراکی‌هایی مانند شکر و کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده مهم است.

اگرچه این آجیل کالری بالایی دارد، مطالعات بالینی مربوط به رژیم غذایی نشان می‌دهند، مصرف گردو به‌عنوان جایگزین غذاهای دیگر، موجب افزایش خالص وزن بدن نمی‌شود. هنگامی‌که شما ازنظر اسیدهای چرب، پروتئین، فیبر و سایر مواد مغذی ضروری موجود در گردو کمبود دارید، داشتن وزن پایدار، کنترل سطح قند خون، تنظیم انسولین و اشتها و تعادل کلسترول برای بدن بسیار سخت است.

درحالی‌که میان وعده‌های حاوی شکر را می‌توان به‌عنوان غذاهای مرگبار برای متابولیسم موردتوجه قرارداد، مصرف یک انس یا در حدود یک‌چهارم فنجان گردو (که بین غذا یا همراه با آن خورده شود) می‌تواند به تعادل قند خون کمک کند، عملکرد شناختی را بهبود بخشد و از پرخوری در طول روز جلوگیری نماید. به یاد داشته باشید که گردو مانند یک کنترل‌کننده اشتهای طبیعی عمل می‌کند و بهتر است سعی کنید بعضی غذاهای با چربی بالا مانند گوشت‌های فرآوری شده و روغن‌های گیاهی را که خاصیت خاصی برای شما ندارند را با گردو جایگزین کنید.

 • گردو و بهبود بهداشت باروری و کمک به رشد و نمو

این آجیل، غنی از مواد مغذی معدنی ضروری مانند پروتئین، فیبر، کلسیم، منیزیم، فسفر، منگنز و پتاسیم است؛ بنابراین اگر شما کمبود پتاسیم دارید، گردو می‌تواند سطح پتاسیم شمارا بالا ببرد. درواقع همه این مواد معدنی برای مغز و بدن در حال رشد حیاتی هستند؛ بنابراین زنان باردار، مادران شیرده و کودکان (هنگامی‌که می‌توانند از آجیل‌ها استفاده کنند) همگی به مصرف منظم و روزانه گردو تشویق می‌شوند.

برای مثال منگنز موجود در گردو یک ماده معدنی مهم برای رشد، سلامت باروری، بهبود زخم و رشد مغز می‌باشد. همچنین این ماده معدنی برای حفظ سلامت متابولیسم و برای هضم و استفاده از کربوهیدرات‌های مواد غذایی که از رشد عضلات و بافت‌های بدن حمایت می‌کنند، موردنیاز است.

 • گردو، بهترین راه برای افزایش امگا-۳ کودکان

بسیاری از کارشناسان خوردن گردو توسط بچه‌ها را به‌عنوان یک میان وعده مغذی برای تقویت مغز توصیه می‌کنند. گردو همچنین ممکن است یک درمان طبیعی برای ADHD (اختلالی که در آن پرتحرکی، بی‌توجهی و رفتارهای ناگهانی بیشتر و شدیدتری نسبت به کودکان دیگر وجود دارد) و دیگر مشکلات مربوط به رشد باشد. مطالعات متعدد نشان داده‌اند که کودکان مدرسه‌ای در صورت مصرف مکمل‌های چربی امگا-۳ یا گرفتن مقادیر زیادی امگا-۳ از خوراکی‌ها توجه بیشتر، کاهش مشکلات رفتاری و نشانه‌های مرتبط با ADHD کمتری داشتند.

با توجه به اینکه خوردن ماهی‌های دریایی به‌طور مرتب برای بسیاری از بچه‌ها سخت است، پیدا کردن راهی برای گذاشتن چند عدد گردو در وعده‌های غذایی آن‌ها روشی مناسب برای فراهم کردن طبیعی امگا-۳ آن‌ها بوده و منجر به‌سلامت جسمی ‌و روحی آن‌ها می‌شود.

گردو-فروشگاه اینترنتی آجیل و خشکبار هفت مغز-خرید مغز گردو-فروش مغز گردو-قیمت مغز گردو-خواص مغز گردو

تاریخچه گردو

گردو یکی از پرمصرف‌ترین آجیل‌های موجود در آجیل‌فروشی‌ها و فروشگاه‌های ایران است. این آجیل دارای درختی بزرگ بوده و بومی آسیا از بالکان تا چین می‌باشد. بزرگ‌ترین جنگل‌های طبیعی درخت گردو در جلال‌آباد، یکی از استان‌های قرقیزستان، وجود دارد. شواهد نشان می‌دهد تاریخ کشت این آجیل حداقل به بابل (عراق امروزی) و به حدود ۲۰۰۰ سال پیش از میلاد بازمی‌گردد؛ اما دیگر شواهد باستان‌شناسی یافت شده در سایت‌های نوسنگی در کشور فرانسه نشان می‌دهد که حداقل ۸۰۰۰ سال پیش این آجیل در اروپا مصرف می‌شده است.

خواص مغذی گردو از آغاز تاریخ نوشتاری شناخته‌شده‌اند. پرورش نهال‌های این آجیل به یونانیان باستان بازمی‌گردد. درخت گردو پیش از قرون‌وسطی، در اروپا و شمال آفریقا، توسط یونانیان و رومی‌های باستان کشت شد. سپس به انگلستان و آمریکای شمالی راه یافت و در آنجا گردوی انگلیسی نام گرفت. امروزه بزرگ‌ترین تولیدکنندگان گردو چین، ایران و آمریکا هستند. این آجیل در بسیاری از نقاط ایران کاشته می‌شود ولی بیشترین بازدهی آن در ارتفاعات شهرستان بافت، دامنه‌های البرز، خراسان، آذربایجان و دامنه‌های زاگرس می‌باشد.

گردو پس از رسیدن و خارج شدن از پوسته بیرونی خورده می‌شود. این آجیل در پوسته سخت خارجی محصور می‌باشد و درواقع هسته یا مغز گیاه است که مصرف می‌گردد. مغز گردو معمولاً از دو بخش مجزا تشکیل‌شده که توسط پوسته‌ای از هم جدا می‌شوند. این آجیل به‌واقع شامل مواد مغذی زیاد و همچنین آنتی‌اکسیدان است.

 نحوه خرید و استفاده از گردو

دو نوع معمول از گردو وجود دارد؛ گردوی انگلیسی که از کالیفرنیا می‌آید و گردوی سیاه که بومی آمریکا است (با توجه به اینکه این مقاله ترجمه‌ای از وب‌سایت Dr. Axe می‌باشد، لذا برخی نام‌گذاری‌ها و محتویات ممکن است برای خواننده ایرانی نامأنوس باشد. برای مثال گردوی انگلیسی در حقیقت همان گردویی است که در ایران کشت و پرورش داده می‌شود). مواد مغذی این دو نوع گردو تا حدودی باهم متفاوت است به‌طوری‌که پروتئین گردوی انگلیسی کمی کمتر از پروتئین گردوی سیاه می‌باشد ولی چربی این نوع گردو بیشتر از گردوی سیاه است؛ بااین‌حال بازهم هردوی این گردوها انتخابی خوب به‌حساب می‌آیند (در بازار ایران گردوی سیاه به‌ندرت یافت می‌شود و این مطالب صرفاً جهت اطلاعات خواننده مشتاق آورده شده است).

خرید گردو باپوست توصیه می‌شود. سپس خودتان گردوها را درست قبل از استفاده با شکستن بازکنید؛ زیرا گردو در پوست خود تازه‌تر از مغز گردو می‌ماند. اگر تمایل به خرید گردوی مغز نشده ندارید بازهم می‌توانید از خواص این آجیل بی‌نظیر با خرید گردوی بدون پوست بهره ببرید. فقط مطمئن شوید که مغز گردویی که می‌خرید سفید باشد نه زرد.

زیرا مغز زردرنگ می‌تواند نشان‌دهنده فساد گردو باشد و به شما هشدار می‌دهد که گردوها برخی از مواد مغذی خود را ازدست‌داده‌اند. همچنین به خاطر داشته باشید که معمولاً گردوهای ارگانیک دارای پوست قهوه‌ای تیره‌تری بوده و رنگشان بسته به میزان نور خورشیدی که به شاخه‌های در حال رشد درخت گردو تابیده است، متفاوت خواهد بود. رنگ قهوه‌ای گردو مسئله نگران‌کننده‌ای نیست و تنها باید از خرید گردوهایی اجتناب کرد که لکه‌های زرد روی آن وجود دارد.

دستور تهیه غذا با گردو

این دستور غذا که با گردوی خام تهیه می‌شود، تاکو (نوعی غذای مکزیکی) نام داشته و خیلی خوشمزه می‌باشد. این غذا پر از چربی‌های سالم، فیبر و منگنز می‌باشد. این غذای سالم و آسان را امروز امتحان کنید!

دستور تهیه تاکو با گردوی خام

مواد لازم:

 • یک و نیم فنجان گردوی خام، پودر شده در غذاساز
 • یک و نیم قاشق چای‌خوری زیره سبز
 • سه‌چهارم قاشق چای‌خوری گشنیز
 • ۲ قاشق غذاخوری سرکه بالزامیک
 • کمی فلفل قرمز
 • کاهو

طرز تهیه:

همه مواد تشکیل‌دهنده به‌جز کاهو را در غذاساز مخلوط کرده و هم بزنید تا یک مخلوط غلیظ حاصل شود. مخلوط را روی کاهو بریزید و میل کنید.

نگرانی‌هایی در مورد خوردن گردو

گردو مانند تمام آجیل‌ها حاوی مقادیر پایین مواد غیرمغذی است. برای اینکه گردو را قابل‌هضم‌تر کرده و خواص بیشتری از مواد مغذی گردو دریافت کنید، می‌توانید گردوها را یک‌شب در آب خیس کنید، سپس آب آن را دور ریخته و گردوی خیسانده را مصرف نمایید. اگر دوست داشته باشید می‌توانید گردو را به‌صورت جوانه‌زده نیز میل کنید. توجه داشته باشید جذب مواد معدنی گردوی جوانه‌زده افزایش می‌یابد.

گردو مانند دیگر آجیل‌های درختی باید به‌طور صحیح فرآوری و ذخیره شود تا خراب و فاسد نشود. ذخیره‌سازی در مکان‌های مرطوب و گرم باعث می‌شود که اسیدهای چرب گردو تجزیه‌شده و در برابر حشرات و هجوم بیماری‌های قارچی آسیب‌پذیر شوند. این‌ها پتانسیل رشد آفلاتوکسین‌ها رادارند که سرطان‌زا هستند و نباید در مقادیر زیاد مصرف شوند؛ بنابراین اگر رشد کپک را بر روی گردوهای خود مشاهده کردید، مراقب باشید و آن‌ها را دور بریزید.

خرید گردو هفت مغز-خرید گردو ایرانی و خارجی-ارسال گردو به سراسر ایران-فروش گردو سفید و گردو خورشتی هفت مغز-خرید گردو تویسرکان

 • خرید مغز گردو اعلا (گردو ایرانی)

  ۲۱۵,۵۰۰ تومان
  امتیاز ۵.۰۰ از ۵

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی هفت مغز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به فروشگاه آنلاین هفت مغز می‌باشد.