مغز فندق

خرید مغز فندق بوداده بی نمک و مغز فندق شور هفت مغز-خرید آنلاین مغز فندق ایرانی و خارجی-ارسال مغز فندق به سراسر ایران-فروش مغز فندق هفت مغز-

این‌که آجیل‌های درختی حاوی غنی‌ترین مواد مغذی هستند که می‌توانید آن‌ها را به‌عنوان میان وعده‌ انتخاب کرده و به رژیم غذایی خود اضافه کنید چیز تازه‌ای نیست. در دنیای پر از میان وعده‌های بسیار چرب، پر از نگه‌دارنده و کاملاً مضر، آجیل‌هایی مانند مغز فندق انتخاب بسیار مناسبی به‌حساب می‌آیند. خرید مغز فندق‌ که گاهی اوقات آجیل فیلبرت نیز نامیده می‌شود (جهت اطلاع خواننده ایرانی در انگلیسی به فندق Hazelnuts یا Filbert نیز می‌گویند)، یکی از گزینه‌های خوب به‌عنوان میان وعده می‌باشد؛ زیرا این خوراکی بسیار مقوی که اندازه آن به یک تیله می‌رسد مجموعه‌ای بی‌نظیر از مواد مغذی فوق‌العاده است.

تا حدی به دلیل ترس از چربی و کالری بالای آجیل‌ها بی‌میلی به خوردن آن‌ها وجود دارد؛ اما هنگامی‌که آجیل در اندازه مناسب استفاده شود، می‌تواند پروتئین، فیبر، چربی اشباع‌نشده و بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی مهم دیگر را فراهم نماید. فندق حاوی ترکیباتی است که می‌توانند با بیماری قلبی و دیابت مبارزه کنند، عملکرد مغز را بهبود بخشند و حتی سبب کاهش وزن گردند.

فندق‌ به این دلیل که به روش‌های مختلف استفاده می‌شود آجیلی پرکاربرد به‌حساب می‌آید. فندق را می‌توان به‌صورت خام، بوداده، درون خمیر یا به‌عنوان یک افزودنی در غذاهای سالم بی‌شماری مصرف نمود. فندق معمولاً در برخی خوراکی‌های فوق‌العاده مانند نوتلا (Nutella نوعی شکلات فندقی) یافت می‌شود. از فندق معمولاً برای طعم دادن قهوه و انواع شیرینی‌ها و همچنین به‌عنوان تزیین روی دسرها و برخی غذاها استفاده می‌شود.

اگر شما دنبال تجربه طعم اصیل و بوداده فندق باشید و تمایلی به استفاده از آجیل‌های شیرین شده با قند نداشته باشید بازهم روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید! بین شکلات‌های فندقی، کره‌ فندق، روغن‌ فندق، آرد فندق و غیره، روش‌های متعددی برای رسیدن به خوراکی‌های خوشمزه و مغذی حاوی فندق در رژیم غذایی شما وجود دارد. مصرف این خوراکی‌های خوشمزه کار درستی است، زیرا فندق به‌واقع آجیلی خوشمزه و مفید به‌حساب می‌آید.

خرید فندق خرید آجیل-خواص فندق-فروشگاه اینترتی آجیل و خشکبار هفت مغز

۷ خاصیت فندق برای سلامتی بدن

 • فندق و بهبود سلامت قلب

آجیل‌های درختی عاملی شناخته‌شده در مبارزه با بیماری‌های قلبی هستند و فندق نیز از آن مستثنا نیست. شماری از ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در فندق سبب افزایش سلامتی قلب می‌شوند. فندق‌ها غیرازاینکه منبعی عالی از فیبر به‌حساب می‌آیند، حاوی مقادیر زیادی اسیدهای چرب غیراشباع تک حلقه‌ای هستند که باعث کاهش کلسترول بد (LDL) و افزایش کلسترول خوب (HDL) می‌شوند.

مطالعات انجام‌شده توسط انجمن تغذیه آمریکا که در مجله تغذیه اروپا منتشرشده نشان داد که رژیم‌های غذایی حاوی میزان بالای فندق و سایر آجیل‌های درختی منجر به کاهش کلسترول بد، کاهش التهاب و بهبود چربی‌ خون می‌شود. انجمن قلب آمریکا همچنین توصیه می‌کند که برای سلامت مطلوب قلب، اکثر چربی‌های روزانه‌ای که افراد باید مصرف کنند، باید چربی‌های غیراشباع تک حلقه‌ای بوده که همان چربی‌های موجود در فندق است.

فندق همچنین حاوی مقدار قابل‌توجهی از منیزیم بوده و به تنظیم تعادل کلسیم و پتاسیم که برای فشارخون بسیار حیاتی است کمک می‌کند.

 • فندق و کمک به مدیریت دیابت

هنگام تهیه یک رژیم غذایی برای افراد دیابتی، تمرکز بر انتخاب چربی‌های غیراشباع تک حلقه‌ای بیش از چربی‌های ترانس یا چربی‌های اشباع اهمیت دارد. فندق یک منبع عالی از این چربی‌های خوب است و خوردن مقادیر توصیه‌شده این آجیل به‌عنوان جایگزینی برای غذاهای دارای چربی بد آسیب‌زا یک‌راه مناسب برای اطمینان از به دست آوردن خواص چربی‌های خوب بدون نگرانی از افزایش وزن می‌باشد.

در تحقیقی منتشرشده در سال ۲۰۱۵ در مجله تغذیه بالینی آمریکا، نتایج جالبی در مورد نحوه واکنش افراد دیابتی هنگامی‌که به رژیم غذایی روزانه آن‌ها آجیل درختی اضافه می‌شد، صورت گرفت؛ مانند سایر مطالعات، نتایج به‌دست‌آمده نشان می‌داد افرادی که مصرف میزان بالای آجیل را در رژیم غذایی خود گنجاندند کاهش سطح کلسترول را تجربه کرده کردند. اختلاف خیره‌کننده این بود که مصرف بیشتر آجیل تأثیر قوی‌تری بر افراد دیابتی داشته و نسبت به افراد غیر دیابتی سبب کاهش بیشتر چربی خون شده بود.

افراد دیابتی با کلسترول بالا باید اضافه کردن فندق و دیگر آجیل‌های درختی را به رژیم غذایی روزانه خود در نظر داشته باشند. اثبات‌شده است که سطوح بالای منگنز موجود در فندق، گلوکز را تحمل نکرده و در صورت اضافه شدن به رژیم غذایی در مبارزه با دیابت مفید است. همچنین فندق یک منبع عالی از منیزیم بوده که ثابت‌شده خطر ابتلا به دیابت را کاهش می‌دهد.

 • فندق و آنتی‌اکسیدان‌ها

فندق دارای برخی ویتامین‌ها و مواد معدنی است که آنتی‌اکسیدان‌های قدرتمندی به‌حساب می‌آیند. آنتی‌اکسیدان‌ها رادیکال‌های آزاد خطرزا در بدن را از بین می‌برند و به پیشگیری از بیماری‌ها و امراض عمده مانند سرطان و بیماری‌های قلبی کمک می‌نمایند. فندق‌ یک منبع عالی ویتامین E به‌حساب می‌آید که با کاهش التهاب به مبارزه با پیری و بیماری کمک می‌کند. مصرف یک وعده فندق به‌صورت روزانه تقریباً می‌تواند مقدار کل نیاز روزانه منگنز بدن را فراهم نماید. هرچند منگنز جزء آنتی‌اکسیدان‌ها به‌حساب نمی‌آید، عامل مهمی ‌برای کمک به آنزیم‌هایی است که آنتی‌اکسیدان هستند. فندق همچنین دارای بالاترین میزان پروانتوسیانیدین نسبت به سایر آجیل‌ها می‌باشد (پروانتوسیانیدین‌ها یا PAC ها نوعی پلی فنول بوده و جزو آنتی‌اکسیدان‌ها به‌حساب می‌آیند. پروانتوسیانیدین طعم گسی در دهان ایجاد کرده و در غذاهایی مانند شکلات تیره و روغن هسته انگور نیز یافت می‌شوند).

مطالعات نشان داده است که چگونه پروانتوسیانیدین‌ها نسبت به دیگر آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند ویتامین C و ویتامین E که تنها در محیط‌های خاصی عمل می‌کنند، به میزان قابل‌توجهی فعالیت آنتی‌اکسیدانی بالاتری دارد. همچنین نشان داده‌شده است که این ماده موجود در فندق به مبارزه با پیری و بیماری کمک می‌نماید. پروانتوسیانیدین‌ها در کرنبری‌ نیز یافت شده و به‌عنوان درمان عفونت‌های دستگاه ادراری شناخته‌شده می‌باشند. به همین دلیل است که در هنگام شیوع عفونت‌های دستگاه ادراری، نوشیدن آب کرنبری شایع است. برای دریافت آنتی‌اکسیدان بیشتر از فندق، بهتر است آن‌ها را باپوست نازکشان مصرف کنید.

 • فندق و تقویت مغز

فندق باید به‌عنوان منبعی برای تقویت مغز در نظر گرفته شود. فندق پر از عناصری است که می‌تواند مغز و عملکرد شناختی را بهبود داده و به پیشگیری از بیماری‌های پیش‌رونده در سنین بالا کمک کند. یک رژیم غذایی حاوی فندق به دلیل سطوح بالای ویتامین E، منگنز، تیامین، فولات و اسید‌های چرب می‌تواند به حفظ تیزی و عملکرد مغز شما کمک نماید. این موضوع فندق را به غذای خوب مغز تبدیل می‌کند.

سطوح بالاتر ویتامین E با کاهش کم شدن عملکرد شناختی مرتبط با افزایش سن منطبق بوده و همچنین می‌تواند نقش مهمی در پیشگیری و درمان بیماری‌هایی مانند آلزایمر، زوال عقل و پارکینسون داشته باشد. به‌علاوه ثابت‌شده است که منگنز نقش مهمی در فعالیت مغز که مرتبط با عملکرد شناختی است ایفا می‌کند.

تیامین معمولاً ویتامین اعصاب نامیده می‌شود و در عملکرد عصبی در تمام بدن، به‌ویژه در عملکرد شناختی نقش دارد. به همین دلیل است که کمبود تیامین می‌تواند به مغز آسیب برساند. سطوح بالای اسید‌های چرب و پروتئین به سیستم عصبی و همچنین به مبارزه با افسردگی کمک می‌کند.

در مطالعه‌ای که به‌تازگی در عصب‌شناسی تغذیه‌ای منتشرشده است، فندق‌ به‌عنوان خوراکی محافظ اعصاب آزمایش شد. هنگامی‌که فندق به‌عنوان یک مکمل غذایی در نظر گرفته شد به بهبود سلامت پیری، بهبود حافظه و جلوگیری از اضطراب انجامید. همچنین فندق منبع غنی فولات می‌باشد. فولات به علت اهمیتش برای رشد ستون فقرات و مغز جنین در دوران بارداری شناخته‌شده است. همچنین به کاهش سرعت اختلالات تحلیل برنده مرتبط با مغز در افراد مسن کمک می‌کند.

خرید فندق -فروشگاه اینترتی آجیل و خشکبار هفت مغز

 • فندق و کمک به پیشگیری از سرطان

فندق به دلیل تعداد زیاد آنتی‌اکسیدان‌هایی که دارد غذای ضد سرطانی مهمی به‌حساب می‌آید. ویتامین E به‌عنوان موردتوجه‌ترین مکمل پیشگیری از سرطان می‌باشد. مطالعات، قابلیت‌های ویتامین E برای کاهش خطر ابتلا به سرطان‌های پروستات، سینه، روده بزرگ و ریه و همچنین پیشگیری از رشد جهش‌های ژنتیکی و تومورها را نشان داده‌اند. همچنین نشان داده‌شده است که ویتامین E امکان کمک به بازگشت مقاومت چند دارویی و درمان سرطان را نیز دارد (هنگامی‌که عامل بیماری‌زا که پاتوژن نامیده می‌شود به بیش از یک ترکیب مقاوم گردد، این پدیده مقاومت چند دارویی نام می‌گیرد).

در مطالعات دیگر ترکیب‌های منگنز فعالیت بالقوه ضد تومور را نشان دادند. به‌عنوان‌مثال تحقیقات انجام‌شده توسط دانشکده شیمی و مهندسی شیمی دانشگاه جیانگ سو (Jiangsu University) در چین و منتشرشده در مجله بیوشیمی غیر ارگانیک (Journal of Inorganic Biochemistry) چنین چیزی را نشان می‌دهد.

همچنین شواهد در حال افزایشی وجود دارد که تیامین می‌تواند دارای خواص ضد سرطانی باشد، هرچند برای تائید این باور تحقیقات بیشتری لازم است.

 • فندق و مبارزه با چاقی

فندق‌ محرکی بی‌نظیر برای سلامت متابولیسم (متابولیسم به سوخت‌وساز بدن گفته می‌شود) در بدن است. افرادی که مقادیر زیاد آجیل‌های درختی را مصرف می‌کنند، کاهش وزن بیشتری را به دلیل بهبود متابولیسم نشان می‌دهند. تیامین نقش عمده‌ای در حفظ متابولیسم سالم به عهده دارد. تیامین به تبدیل کربوهیدرات‌ها به گلوکز که منبع انرژی بوده و بدن برای فعالیت خود از آن استفاده می‌کند کمک می‌کند. تیامین همچنین در تولید گلبول‌های قرمز خون که در حفظ انرژی بدن مطلوب هستند نقش دارد.

شواهد همچنین نشان می‌دهند که منگنز می‌تواند به دلیل توانایی آن در بهبود آنزیم‌های گوارشی، قادر به کاهش وزن در افراد چاق یا دارای اضافه‌وزن باشد.

پروتئین، فیبر و ترکیبات پرچرب فندق، احساس سیری زیادی ایجاد کرده و مانع از پرخوری می‌شود و برای مدت طولانی‌تری به شما احساس سیری می‌دهد. همان‌طور که پیش‌ازاین اشاره کردیم، فندق منبع خوبی از چربی‌های خوب (HDL) می‌باشد که آن را در زمره میان وعده‌های سالم و خوراکی‌هایی قرار می‌دهد که می‌توانند با چاقی مبارزه کنند.

 • فندق و کمک به پوست و موی سالم

مقدار زیاد ویتامین E موجود در فندق می‌تواند با بالا بردن رطوبت و انعطاف‌پذیری در حفظ سلامتی پوست و مو نقش بسزایی داشته باشد. قابلیت‌های آنتی‌اکسیدانی ویتامین E می‌تواند به جلوگیری از آسیب اشعه UV یا دود سیگار و سایر مواردی که می‌توانند موجب سرطان پوست یا پیری زودرس شوند کمک کند. ویتامین E همچنین به بهبود گردش خون و کاهش التهاب کمک می‌کند. نشان داده‌شده است که ویتامین E به خاطر توانایی‌اش در بازتولید سلول‌های پوستی به درمان اثر زخم‌ها، آکنه و چین‌وچروک نیز کمک می‌نماید.

مواد مغذی فندق

اگرچه فندق حاوی چربی و دارای کالری بالاتری نسبت به سایر میان وعده‌های سالم است، اندازه مناسبی از آن حاوی تعدادی از مواد مغذی حیاتی می‌باشد که می‌توانید بدون ترس از افزایش وزن آن را بخورید.

یک اونس (۲۸ گرم) فندق تقریباً دارای ارزش غذایی زیر می‌باشد:

خواص فندق-فروشگاه اینترتی آجیل و خشکبار هفت مغز

 • ۱۷۶ کیلوکالری
 • ۷ گرم کربوهیدرات
 • ۲ گرم پروتئین
 • ۱۷ گرم چربی
 • ۷ گرم فیبر
 • ۷ میلی‌گرم منگنز (۸۶ درصد نیاز روزانه)
 • ۵ میلی‌گرم مس (۲۴ درصد نیاز روزانه)
 • ۲ میلی‌گرم ویتامین E (21 درصد نیاز روزانه)
 • ۲ میلی‌گرم تیامین (۱۲ درصد نیاز روزانه)
 • ۶ میلی‌گرم منیزیم (۱۱ درصد نیاز روزانه)
 • ۲ میلی‌گرم ویتامین B6 (8 درصد نیاز روزانه)
 • ۶ میکروگرم فولات (۸ درصد نیاز روزانه)
 • ۲ میلی‌گرم فسفر (۸ درصد نیاز روزانه)
 • ۳ میلی‌گرم آهن (۷ درصد نیاز روزانه)
 • ۴ میکروگرم ویتامین K (5 درصد نیاز روزانه)
 • ۱۹۰ میلی‌گرم پتاسیم (۵ درصد نیاز روزانه)
 • ۷ میلی‌گرم روی (۵ درصد نیاز روزانه)

فندق همچنین حاوی مقادیری ویتامین C، نیاسین و کلسیم نیز می‌باشد.

مقایسه فندق و بادام

در اینجا قصد داریم فندق را با آجیل محبوب دیگری مقایسه کنیم. این آجیل چیزی نیست جز بادام! هردوی این آجیل‌ها سطح بالایی از ویتامین E دارند و هر دو گزینه‌های مناسبی برای قلب به‌حساب می‌آیند و می‌توانند خطر بسیاری از بیماری‌ها و امراض عمده مانند سرطان، دیابت، چاقی و بیماری‌های قلبی را کاهش دهند.

همچنین فندق و بادام هر دو منابعی عالی برای بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی مهم و همچنین منبع پروتئین و فیبر می‌باشند اما تفاوت‌های کمی نیز بین فندق و بادام وجود دارد. برای مثال:

فندق

 • فندق می‌تواند به درمان و پیشگیری از بسیاری از بیماری‌های پیش‌رونده مغز مانند پارکینسون و آلزایمر کمک کند.
 • فندق بیشترین مقدار PAC ها (پلی فنول‌های مهم باقابلیت‌های بالای آنتی‌اکسیدانی) را در میان انواع آجیل‌ها در خود دارد.

بادام

 • مصرف منظم بادام می‌تواند به تولید باکتری‌های مفید روده کمک کند تا سلامت دستگاه گوارش را ارتقا دهد.
 • بادام می‌تواند دستگاه گوارش را قلیایی کرده و به جذب مواد مغذی کمک نماید.

تاریخچه فندق و حقایق جالب

حداقل ۲۳۰۰ سال از کشت فندق در منطقه دریای سیاه ترکیه می‌گذرد. این کشور هنوز هم اصلی‌ترین صادرکننده فندق است. امروزه این آجیل در شمال غرب اقیانوس آرام در کشور آمریکا و بسیاری دیگر از نقاط جهان کشت می‌شود و تقاضا برای آن به‌طور روزافزونی در حال افزایش است.

در دوران باستان از فندق به‌عنوان دارو و همچنین به‌منظور افزایش نیرو استفاده می‌شد. این موضوع در دست‌نوشته‌های چینی مربوط به ۲۸۳۸ پیش از میلاد ذکرشده است.

فندق در اواسط زمستان شکوفه می‌دهد. این جوانه‌ها تا خردادماه به همان صورت مانده و سپس میوه فندق شروع به شکل گرفتن می‌کند. این آجیل در طول ماه‌های تابستان به‌طور کامل می‌رسد و از رنگ سبز به رنگ فندقی درمی‌آید. معمولاً فندق در اواخر تابستان یا اوایل پاییز پس از آن‌که بر روی زمین افتاد جمع‌آوری می‌شود.

در ایران این محصول در استان‌های گیلان، قزوین، مازندران، گلستان، قم و زنجان کشت می‌شود. دراین‌بین استان گیلان با تولید ۸۵ درصد فندق ایران در رتبه نخست قرار دارد. لازم به ذکر است که فندق یکی از اقلام اصلی آجیل به‌حساب می‌آید.

خرید و فرآوری فندق

هنگام انتخاب فندق خام، بهترین گونه‌ها درشت و ترد، پر و سنگین به نظر می‌آیند. برای حداکثر شدن خواص آنتی‌اکسیدانی این آجیل بهتر است فندق‌ها را در پوست خریداری کنید. وقتی‌که آجیل دارای پوست را برای خرید بازرسی می‌کنید مطمئن شوید که هیچ سوراخ یا ترکی وجود ندارد. اگر فندق بدون پوست را خریداری می‌کنید، سعی کنید فندقی را انتخاب نمایید که پوست نازک آن به آن چسبیده و سالم باشد. همچنین می‌توانید فندق بوداده، خردشده یا پودر شده را نیز خریداری کنید. در صورت خرید فندق بوداده، مهم است توجه داشته باشید که این فندق‌ها نسبت به فندق خام حاوی فیتونوترینت کمتری هستند (فیتونوترینت‌ها ترکیبات اضافی هستند که در کنار ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در مواد غذایی قرار داشته و برای سلامتی مهم می‌باشند).

به‌واقع فندق تازه مستعد فاسدشدن می‌باشد و مهم است که آن‌ها را به طرز صحیحی ذخیره نمایید. بهترین کار این است که فندق تازه را در اسرع وقت بخورید. اگر باید آن‌ها را ذخیره کنید، آن‌ها را در دمای اتاق و دور از گرما و رطوبت نگه‌دارید. اگر فندق‌ها در پوست خود باشند می‌توانید آن‌ها را تا چهار ماه در یخچال نگهداری کنید. فندق‌های بدون پوست را می‌توان تا یک ماه در محیطی خشک و خنک نگهداری کرد.

دیگر محصولات فندق شامل اقلامی مانند کره فندق می‌باشد که شبیه به کره بادام‌زمینی است اما از فندق بوداده تهیه می‌شود. گنجاله و آرد فندق مانند آرد سایر آجیل‌ها هستند و ازآنچه پس از فشردن آجیل برای گرفتن روغن باقی می‌ماند، تهیه می‌شوند. از گنجاله و آرد فندق معمولاً در پخت‌وپز یا آشپزی استفاده می‌شود (برای خواننده ایرانی شاید آشپزی با آجیل نامأنوس باشد ولی غذاها و میان وعده‌های زیادی در دنیا با آجیل‌ها تهیه می‌شود و یکی از اهداف اصلی فروشگاه آجیل و خشکبار هفت مغز نیز تهیه دستور غذاهای شامل آجیل می‌باشد). در حال حاضر مصرف روغن فندق به‌عنوان یک روغن پخت‌وپز و به‌عنوان جایگزین روغن‌های مضر در حال رشد است (توجه داشته باشید این مقاله ترجمه‌ای از سایت Dr. Axe بوده و ممکن است برخی از مواد ذکرشده در کشور ما صدق نکند). این روغن عطروطعم عالی دارد. خمیر فندق مخلوط شیرینی از شکر و پودر فندق است. این خمیر می‌تواند برای تهیه مارزیپان (نوعی خمیر برای دکور خوراکی)، یخ‌چینه (به موادی گفته می‌شود که پس از پخت کیک برای تزیین روی آن به کار می‌رود) و سایر مواد تشکیل‌دهنده برای پخت‌وپز مورداستفاده قرار گیرد.

اگر می‌خواهید فندق را در خانه آسیاب نمایید می‌توانید از یک غذاساز استفاده کنید. بهتر است پیش از انجام این کار کمی آرد به فندق اضافه نمایید.

شما می‌توانید فندق را به سالاد و سبزیجات اضافه نموده یا با پنیر و چاشنی‌ها مخلوط نمایید. می‌توانید آن‌ها را به‌صورت خردشده به‌عنوان پوشش برای گوشت و ماهی استفاده کنید. همچنین استفاده از آجیل‌هایی مانند فندق در پخت نان یک‌راه مؤثر برای بهبود مصرف آجیل‌ها در رژیم‌های غذایی است.

۷ خاصیت فندق، آجیلی برای سلامت قلب و رشد مغز

خرید مغز فندق بوداده بی نمک و مغز فندق شور هفت مغز-خرید مغز فندق ایرانی و خارجی-ارسال مغز فندق به سراسر ایران-فروش مغز فندق هفت مغز-

خرید مغز فندق هفت مغز د ارسال به سراسر ایران

فندق با پوست هفت مغز-خرید فندق با پوست -فروشگاه اینترنتی آجیل و خشکبار هفت مغز
۱۰۷,۹۰۰ تومان

فندق با پوست شور

فروشنده : هفت مغز
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد ۰
افزودن برای مقایسه
مغز فندق خام هفت مغز-خرید مغز فندق خام - فروشگاه اینترنتی آجیل و خشکبار هفت مغز
۱۸۹,۵۰۰ تومان

مغز فندق خام

فروشنده : هفت مغز
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد ۰
افزودن برای مقایسه
مغز فندق تفت داده شده هفت مغز-خرید مغز فندق تفت داده شده - فروشگاه اینترنتی آجیل و خشکبار هفت مغز
۱۸۹,۵۰۰ تومان

مغز فندق شور

فروشنده : هفت مغز
به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد ۰
افزودن برای مقایسه
سوالی دارید؟ در واتساپ با ما صحبت کنید!
پشتیبانی آنلاین فروش
آجیل و خشکبار هفت مغز
فروشگاه آجیل و خشکبار هفت مغز
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
 • کل (0)
مقایسه
0