فروشگاه اینترنتی هفت مغز‌، وارد شوید یا ثبت نام کنید

گردو

گردو دارای درختی بزرگ بوده و بومی آسیا از بالکان تا چین است. بزرگ‌ترین جنگل‌های طبیعی درخت گردو در جلال‌آباد، یکی از استان‌های قرقیزستان، یافت می‌شود. شواهد نشان می‌دهد تاریخ کشت گردو حداقل به بابل (عراق امروزی) و به حدود ۲۰۰۰ سال پیش از میلاد بازمی‌گردد؛ اما دیگر شواهد باستان‌شناسی یافت شده در سایت‌های نوسنگی در کشور فرانسه نشان می‌دهد که حداقل ۸۰۰۰ سال پیش این محصول در اروپا خورده می‌شده است.

خواص مغذی گردو از آغاز تاریخ نوشتاری شناخته‌شده‌اند. پرورش نهال‌های انتخاب‌شده گردو به یونانیان باستان بازمی‌گردد. درخت گردو پیش از قرون‌وسطی، در اروپا و شمال آفریقا، توسط یونانیان و رومی‌های باستان کشت شد.

سپس به انگلستان و آمریکای شمالی راه یافت و در آنجا گردوی انگلیسی نامیده شد. امروزه بزرگ‌ترین تولیدکنندگان گردو چین، ایران و آمریکا هستند. گردو در بسیاری از نقاط ایران کاشته می‌شود ولی بیشترین بازدهی آن در ارتفاعات شهرستان بافت، دامنه‌های البرز، خراسان، آذربایجان و دامنه‌های زاگرس می‌باشد.

گردو پس از رسیدن و خارج شدن از پوسته بیرونی خورده می‌شود. گردو در پوسته سخت خارجی محصور می‌باشد و درواقع هسته یا مغز گیاه است. مغز گردو معمولاً از دو بخش مجزا تشکیل‌شده که توسط پوسته‌ای از هم جدا می‌شوند. مغز گردو به‌واقع شامل مواد مغذی زیاد و همچنین آنتی‌اکسیدان است.

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی هفت مغز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به فروشگاه آنلاین هفت مغز می‌باشد.