دستورات جدید غذایی برای دوران بارداری : خوردن آجیل در دوران بارداری (۲۰۱۸)

به مادران اکیداً توصیه می‌شود در صورت ایجاد حساسیت به آجیل در نوزاد، از خوردن بادام‌زمینی اجتناب نمایند؛ اما بر اساس برخی شواهد در حال رشد پژوهشی جدید نشان می‌دهد خوردن آجیل در دوران بارداری خطر ابتلا به آلرژی را در کودک شما افزایش نمی‌دهد. درواقع آجیل می‌تواند خطر حساسیت به مواد غذایی را کاهش دهد.

به گفته بیمارستان کودکان بوستون (Boston Children’s Hospital)، نوزادان زنان بارداری که تقریباً همه‌روزه از بادام زمینی، بادام یا هر نوع دیگری از آجیل ها خورده بودند، حدود ۳۰ درصد کمتر از سایر مادرانی که به‌ندرت از آجیل استفاده می‌کردند نسبت به آجیل ها حساسیت داشتند.

طبق توصیه‌های وزارت بهداشت (آمریکا)، صرف‌نظر از سوابق خانوادگی نسبت به آلرژی، خوردن آجیل در دوران بارداری یا شیردهی به‌عنوان بخشی از یک رژیم متعادل سالم مفید می‌باشد. کاملاً بدیهی است مصرف هرگونه خوراکی حاوی آجیل برای افراد مبتلابه آلرژی ممنوع است.

همان‌طور که تحقیقات نشان می‌دهند، آلرژی‌ها نمی‌توانند تا هنگام پس از تولد نوزاد ایجاد شوند؛ حتی اگر یکی از والدین آلرژی داشته باشد. پس مصرف آجیل ها نباید اثری روی خطر ابتلا به آلرژی در نوزاد شمارا داشته باشد.

ازاین‌رو، علاوه بر اضافه کردن بادام زمینی (که منبع خوبی از پروتئین و اسیدفولیک است) به لیست مواد غذایی روزانه، مصرف کدام ماده غذایی دیگر به این شدت توصیه می‌شود؟

برچسب ها:

آجیل

نظر دهید

پاسخ دهید

پشتیبانی آنلاین فروش
آجیل و خشکبار هفت مغز
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0