خواص انجیر خشک

جایگزین خوبی برای میان وعده‌های مضر و تهی از مواد غذایی است.

خواص انجیر خشک

خواص انجیر می‌تواند با خشک‌کردن آن افزایش یابد. انجیر آنتی‌اکسیدانی قدرتمند است، به مبارزه با سرطان کمک می‌کند، بیماری‌های معمولی را درمان می‌نماید، شامل مواد آنتی‌باکتریال است، خواص ضد قارچ دارد، منبع پتاسیم و مواد غذایی معمول دیگر می‌باشد. برگ درخت انجیر خاصیت ضد دیابتی دارد، به بهبود سرطان پوست کمک می‌کند و دارای خاصیت ضد چروک است.

انجیر تنها بین هفت تا ده روز پس از چیدن از درخت قابل نگهداری است ولی می‌توان با خشک‌کردن آن مدت‌زمان نگهداری و همچنین برخی از خواص آن را افزایش داد. این ماده غذایی جایگزین خوبی برای میان وعده‌های مضر و تهی از مواد غذایی است. انجیر خشک به دلیل طعم شیرینی که دارد می‌تواند جایگزین خوبی برای قند باشد، اگرچه این موضوع نباید سبب شود که افراد دیابتی بدون نظر پزشک در مصرف آن زیاده روی کنند.

استهبان شهری در شرق استان فارس و مرکز شهرستانی به همین نام پایتخت انجیر ایران است. این شهرستان با داشتن بیش از ۲۴ هزار متر مربع زمین سطح زیر کشت، بزرگترین انجیرستان دیم جهان است. 

 فروشگاه اینترنتی آجیل و خشکبار هفت مغز این محصول را با بهترین کیفیت تهیه، بسته‌بندی و در کوتاه‌ترین زمان برای شما ارسال می‌کند.

پشتیبانی آنلاین فروش
آجیل و خشکبار هفت مغز
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0