نحوه خرید گردو و استفاده از آن

انواع گردو

دو نوع معمول از گردو وجود دارد؛ گردوی انگلیسی که از کالیفرنیا می‌آید و گردوی سیاه که بومی آمریکا است (با توجه به اینکه این مقاله ترجمه‌ای از وب‌سایت Dr. Axe می‌باشد، لذا برخی نام‌گذاری‌ها و محتویات ممکن است برای خواننده ایرانی نامأنوس باشد. برای مثال گردوی انگلیسی در حقیقت همان گردویی است که در ایران کشت و پرورش داده می‌شود). مواد مغذی این دو نوع گردو تا حدودی باهم متفاوت است به‌طوری‌که پروتئین گردوی انگلیسی کمی کمتر از پروتئین گردوی سیاه می‌باشد ولی چربی این نوع گردو بیشتر از گردوی سیاه است؛ بااین‌حال بازهم هردوی این گردوها انتخابی خوب به‌حساب می‌آیند (در بازار ایران گردوی سیاه به‌ندرت یافت می‌شود و این مطالب صرفاً جهت اطلاعات خواننده مشتاق آورده شده است).

گردو

خرید گردو باپوست توصیه می‌شود. سپس خودتان گردوها را درست قبل از استفاده با شکستن بازکنید؛ زیرا گردو در پوست خود تازه‌تر از مغز گردو می‌ماند.

مغز زردرنگ می‌تواند نشان‌دهنده فساد گردو باشد و به شما هشدار می‌دهد که گردوها برخی از مواد مغذی خود را ازدست‌داده‌اند.

خرید گردو

خرید گردو باپوست توصیه می‌شود. سپس خودتان گردوها را درست قبل از استفاده با شکستن بازکنید؛ زیرا گردو در پوست خود تازه‌تر از مغز گردو می‌ماند. اگر تمایل به خرید گردوی مغز نشده ندارید بازهم می‌توانید از خواص این آجیل بی‌نظیر با خرید گردوی بدون پوست بهره ببرید. فقط مطمئن شوید که مغز گردویی که می‌خرید سفید باشد نه زرد.

زیرا مغز زردرنگ می‌تواند نشان‌دهنده فساد گردو باشد و به شما هشدار می‌دهد که گردوها برخی از مواد مغذی خود را ازدست‌داده‌اند. همچنین به خاطر داشته باشید که معمولاً گردوهای ارگانیک دارای پوست قهوه‌ای تیره‌تری بوده و رنگشان بسته به میزان نور خورشیدی که به شاخه‌های در حال رشد درخت گردو تابیده است، متفاوت خواهد بود. رنگ قهوه‌ای گردو مسئله نگران‌کننده‌ای نیست و تنها باید از خرید گردوهایی اجتناب کرد که لکه‌های زرد روی آن وجود دارد.

نظر دهید

پاسخ دهید

سوالی دارید؟ در واتساپ با ما صحبت کنید!
پشتیبانی آنلاین فروش
آجیل و خشکبار هفت مغز
فروشگاه آجیل و خشکبار هفت مغز
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0