ورود و عضویت
0
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
×

زعفران را با چی بسابیم؟

هفت مغز
۱۶ آذر ۱۴۰۰
زعفران را با چی بسابیم؟

نحوه زعفران ساییدن

زعفران را با چی بسابیم؟ بخاطر این موضوع که زعفران عطر و طعم بی نطیری دارد و رنگ خوبی به غذا می دهد. استفاده از زعفران مشهد در زندگی روزمره ما ایرانی ها یک امر عادی به حساب می آید. برای این که زعفران بهتر رنگ بدهد و عطر خود را آزاد کند باید ساییده شود. در این مقاله از فروشگاه آجیل هفت مغز می خواهیم به موضوع: آموزش صحیح ساییدن زعفران بپردازیم.

نکات مهم ساییدن زعفران

برای حفظ کردن خواص زعفران داگر ر زمانی که آن را پودر می کنیم باید به چند نکته توجه داشت.

خشک بودن زعفران

قبل از اینکه بخواهید زعفران را بسابید، باید مطمئن شوید که زعفران خشک است. اگر احساس می کنید که زعفران شما خشک نیست درون فر یا بر روی شعله کم گاز آن را خشک کنید. اما حواستان باشد آن را زیادی حرارت ندهید. اگر زعفران زیادی گرما ببیند می سوزد و دیگر کاربرد ندارد.

زعفران را با چی بسابیم؟

ظرفی که در آن می خواهید زعفران را پودر کنید نباید خیس باشد. زعفران رطوبت را به سرعت در خود جذب می کند. در این صورت آسیاب کردن آن بسیار مشکل می شود و حتی ممکن است دیگر آسیاب نشود. هاون مناسب ترین ظرف برای ساییدن زعفران است. انواع هاون های سنگی و چوبی داخل بازار موجود است. برای این که هنگام سابیدن زعفران، تولید گرما نکند آن را سریع نسابید.

طرز ساییدن زعفران با قند

زعفران را با چی بسابیم؟ هاون های فلزی و برنجی بدترین نوع هاون برای سابیدن زعفران هستند. در واقع هنگام ساییدن زعفران در این ظرف ها، به دلیل فلزی بودن تولید گرما می کنند و باعث سوختن زعفران می شوند. اما اگر هاون سنگی یا چوبی ندارید، می توانید یک قند کوچک در هاون فلزی خود بسابید. این کار باعث می شود زعفران در هاون فلزی نسوزد. دلیل دیگری که قند را قبل از زعفران می سایند و بعد از آن زعفران را اضافه می کنند سرعت در سابیده شدن زعفران است. می توانید به جای قند از شکر هم استفاده کنید. شکر کار شما را راحت تر می کند، زیرا مثل قند نیاز به ساییده شدن ندارد. به این نکته باید توجه داشته باشید که در این روش ابتدا زعفران رنگ خوبی می دهد. اما با گذشت زمان رنگ دهی خود را از دست می دهد.فقط زمانی که می خواهید زعفران را استفاده کنید آن را بسابید.

پیشنهاد مطالعه :  زعفران سحرخیز کادویی (بهترین کادویی که می توانید بخرید)

چهار روش سابیدن زعفران

روش های متفاوتی برای آسیاب کردن زعفران وجود دارد.

روش اول

زعفران را با چی بسابیم؟ ساییدن زعفران با قاشق: کافی است زعفران را درون یک پلاستیکک ریخته و در آن را محکم ببندید. البته اگر زعفران شما داخل بسته بندی باشد فقط بسته ان را باز نکنید. با استفاده از پشت قاشق بر روی زعفران ها بکشید. انقدر این کار را تکرار کنید تا زعفران کامل پودر شود. توجه داشته باشید که از قسمت تیزی قاشق استفاده نکنید. بهتر است از کمی بالاتر آن کمک بگیرید.

روش دوم

زعفران را با چی بسابیم؟ ساییدن با هاون: زعفران را در درون ظرف هاون ریخته و با استفاده از دسته هاون بر روی آن فشار می آوریم. با تکان دادن سر دسته هاون روی زعفران ها آن ها ساییده می شوند. البته به نکاتی که بالا بیان شد توجه کنید.

زعفران را با چی بسابیم؟

روش سوم

زعفران را با چی بسابیم؟ ساییدن با زعفران ساب: از دیگر روش های آسیاب کردن زعفران استفاده از زعفران ساب است. زعفران را درون زعفران ساب ریخته و اهرم بالای آن را بچرخانید تا کامل پودر شود.

روش چهارم

سابیدن زعفران با دستگاه آسیاب قهوه: یک روش ساده و آسان برای پودر کردن زعفران سابیدن آن است. باید زعفران را داخل دستگاه ریخته و آسیاب کنید. فقط باید توجه داشته باشید که تیغه دستگاه دو تایی باشد.

سخن پایانی

در مقاله بالا راجع به موضوع زعفران را با چی بسابیم؟ صحبت شد. نکات مهم قبل از سابیدن زعفران بیان شد. در آخر هم چهار روش متداول سابیدن زعفران عنوان شد. به طوری کلی باید بیان شود که زعفران به دلیل دارا بودن خواص فراوان مورد توجه بسیاری از مردم جهان واقع شده است. عطر و طعم بی نظیری به غذا می دهد و رنگ آن را زیبا می کند. برای خرید زعفران اصل به فروشگاه اینترنتی آجیل و خشکبار هفت مغز مراجعه نمایید.

پیشنهاد مطالعه :  آبیاری مزرعه زعفران

 

برگرفته از:healthline.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
پشتیبانی آنلاین فروش
پشتیبانی آنلاین فروش
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • Add to cart
 • توضیح
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
مقایسه