ورود و عضویت
0
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
×

پسته احمد آقایی

نمایش تمام 2 نتیجه

پسته احمد آقایی خام چیست؟

یکی از خوش طعم ترین مغزدانه ها در میان انواع پستهها، پسته احمد آقایی خام و تازه،می باشد. و این یکی از دلایل اصلی خرید و فروش پسته در این نوع در بازار است. این محصول در مقایسه با پسته اکبری کوچکتر و به نسبت فندقی درشت تر می باشد. در حالت کلی می توان گفت که جزو یکی از معروف ترین پسته های ایران می باشد. پسته احمداقایی صادراتی، نه تنها در ایران بلکه در کشورهای خارجی نیز دارای محبوبیت بسیار بالایی است؛ به خصوص در آمریکا به عنوان پسته رفسنجان نیز شناخته شده است. ما برای شما درباره پسته قیمت، پسته احمد آقایی خام و قیمت پسته در بازار تهران مطالبی را قرار داده ایم.

بیشترین میزان کاشت پسته احمدآقایی به شهرستان رفسنجان و نوق تعلق دارد. اگر به دنبال خرید پسته احمد آقایی درجه یک و اعلا می باشید می توانید از طریق فروش آجیل هفت مغز اقدام به خرید کنید؛ زیرا قیمت پسته احمد آقایی خام  یا شور در آجیل آنلاین مناسب است.

مشخصات پسته احمد آقایی چیست؟

کشیده بودن، خندان بودن، و مغز بسیار خوشمزه از دلایل محبوبیت پسته احمد آقایی می باشد. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید این محصول چرا شهرت بالایی دارد. در حقیقت این مغزه دارای ویژگی های ظاهری منحصربه فردی است که موجب تفاوت آن با سایر پسته ها میشود. کشیدگی مناسب، درصد خندانی بالا، مغز بسیار خوشمزه از مهم ترین خصوصیات پسته احمدآقایی در میان مردم می باشد. بسیاری افراد از این دانه آجیلی برای اکثر مجالس و میهمانی های رسمی خود استفاده می کنند.

از خواص پسته می توان به فراوانی پتاسیم در آن اشاره کرد. میزان پتاسیم در پسته به قدری زیاد است که با مقدار پتاسیم موجود در پرتقال برابری می کند. همچنین پسته دارای مقادیر بالایی از ویتامین ها، کلسیم، آهن، روی، مس و سدیم می باشد. فیبر موجود در پسته به هضم غذا و بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک بسیار زیادی می کند. افرادی که دارای فشار خون می باشند، بهتر است از پسته احمد آقایی به علت خام بودنش استفاده کنند.

خرید پسته احمد آقایی

تصویر پسته احمدآقایی تازه

پسته احمد آقایی خندان و تازه:

اگر شما هم از آن افرادی هستید که طعم و مزه برای شما از هر چیز دیگری اهمیت دارد و تمایل دارید بهترین طعم ها را بچشید و از آن لذت ببرید. Pistachio Ahmad Aghaei، یکی از خوشمزه ترین و لذیذ ترین انواع پسته می باشد، که در ایران و سراسر جهان حرف اول را می زند. در ایران مناطق مختلفی پاز این مغز دانه مقوی یافت میشود. استان کرمان و یا شهرستان رفسنجان که به طلای سبز معروف می باشد؛ و در کاشت پسته جایگاه ویژه ای دارند. استان کرمان به وسطه موقعیت جغرافیایی خاصی که دارند بهترین نقطه برای تولید پسته شناخته شده اند. در ایران پسته احمدآقایی و پسته اکبری از اهمیت خاصی برخوردار هستند؛ که مهم ترین مزیت پسته احمد آقایی طعم بسیار عالی و شکل ظاهری مجلسی و زیبا است که موجب شده تا ایرانی ها از این نوع آجیل در تمامی جشن ها و مناسبات از آن استفاده کنند.

مهم ترین ویژگی های پسته احمدآقایی تازه:

 • طعم خوشمزه و دلپذیر پسته احمد آقایی
 • مناسب برای مجالس و مهمانی ها
 • محبوبیت زیاد در داخل و خارج کشور
 • کشیده و زیبا
 • مناسب برای تهیه خلال پسته

معرفی کامل پسته احمدآقایی؛ مغزدانه ای کشیده و زیبا:

پسته رقم احمد آقایی، برای اولین بار توسط احمد آقا فروتن در احمدیه نوق از توابع شهریتان رفسنجان شناخته شده است؛ و تا کنون به عنوان یکی از بهترین ارقام پسته معرفی می شود. کاشت درخت پسته مورد توجه بسیاری از باغداران قرار گرفته است.

به جرات می توان گفت که پسته احمدآقایی خوشمزه ترین مغزه در میان انواع پسته است و این یکی از دلایل اصلی خرید و فروش پسته احمد آقایی در بازار است. پسته احمد آقایی کشیده، نسبت به پسته اکبری کوچکتر و به نسبت پسته فندقی درشت تر است و به همراه پسته اکبری، از مشهور ترین پسته های شکیل در ایران است.

این خوراکی، نه تنها در ایران دارای محبوبیت زیادی است بلکه دارای شهرت جهانی است و به ویژه در آمریکا به عنوان پسته رفسنجان شناخته شده است. بیشترین حجم تولید پسته مربوط به رفسنجان و نوق می باشد.

درخت پسته احمد آقایی:

درخت پسته احمد آقایی

عکس درخت پسته احمدآقایی

پسته رقم احمد اقایی جز مدل های است که رشد کم تا رو به متوسطی دارد. اکثرا ریشه ای قوی دارد و رشد درخت گسترده می باشد. برگ ها در این مدل کوچک و حدود 60 درصد از برگ ها سه برگچه ای هستند. شکل برگچه انتهایی تخم مرغی و بزرگتر از برگ های جانبی است. اندازه جوانه آن متوسط است و میوه احمد آقایی بادامی شکل و رنگ پوست آن سفید و زرد می باشد.

باردهی درخت پسته احمد اقایی:

نهال پسته احمد آقایی، از ارقام زودگل به شمار می آید و گلدهی در این رقم در سال های مختلف به طور متوسط از 4 فروردین شروع میشود و تا 12 فروردین ادامه دارد. اما ثمره مغز آن از 10 تیر شروع میشود و میوه ها در اواسط شهریورماه قابل برداشت می باشند. از هر درخت احمد آقایی در آستانه باردهی یعنی نه سال پس از پیوند و در سال بار آن 7 کیلوگرم و در هر هکتار 2800 کیلوگرم برداشت میشود.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید چرا پسته احمدآقایی تا این اندازه مشهور می باشد. در واقع Pistachio Ahmad Aghaei دارای ویژگی های ظاهری ویژه ای است که موجب میشود تا این نوع پسته با سایر پسته ها فرق داشته باشد. ویژگی های ظاهری مانند:

 • کشیدگی مناسب
 • درصد خندانی بسیار بالا
 • مغز بسیار خوش طعم

پسته احمد آقایی؛ خوش طعم ترین و زیباترین پسته برای مصارف مختلف!

در بازار داخل و خارج از کشور پسته احمد آقایی  طرفداران زیادی دارد و به کشور های زیادی صادر می شود. Pistachio Ahmad Aghaei در ترکیب با پسته کله قوچی می تواند یک ترکیب مناسب برای یک آجیل خوشمزه و زیبا باشد. مدل دیگری از این پسته که دانه های ریز تری دارد و دارای مغز خوب، سالم و خوشمزه ای است در صنایع گوناگونی مانند شیرینی پزی و بستنی سازی کاربرد دارد. کاربرد دیگر پسته احمدآقایی برای تهیه خلال پسته می باشد.

بررسی شکل ظاهری پسته احمد آقایی :

شکل ظاهری پسته احمد آقایی

عکس پسته احمداقایی درجه یک به همراه خصوصیات ظاهری

 1. فرم پسته احمدآقایی کشیدگی مطلوب و مناسبی دارد.
 2. میزان خندان بودن میوه های درخت نسبت به رقبا بالاتر است.
 3. رنگ پوست رویی آن در زمان رسیدگی کامل قرمز روشن است.
 4. پوشش رویی مغز پسته تقریبا قرمز رنگ می باشد.
 5. رنگ پوست پسته احمد آقایی سفید مایل به استخوانی است.

به نقل از سایت opistachio:

The most common character to identify ahmad aghaei pistachio is that the shape is long but the length of each piece is different. It also has the whitest shell hue among the four types. This type of pistachio is a great source of healthy fats, fiber, protein, antioxidants and various nutrients, including vitamin B6 and potassium. Production of this variety is increasing. This type is the most favorable type in eastern Asia in particular China and India.

مواد مغذی پسته احمدآقایی شامل چیست؟

پسته احمد آقایی علاوه بر انرژی بسیار بالایی که برای بدن دارد. شامل انواع ویتامین ها مانند: آ، کا، ای و ث است. مواد مغذی مفیدی مانند آهن، منیزیم، کلسیم، فسفر و … در مغز پر خاصیت پسته به وفور یافت می شود. امگا3 از دیگر مواد مقوی داخل این دانه خوش رنگ است که وجود آن برای بدن ضروریست.

خواص مغز پسته احمد آقایی:

مصرف پسته احمدآقایی در درمان کم خونی بدن تاثیر گذار است. خانم هایی که دچار کمبود یا فقرآهن هستند باید این خوراکی را برای حفظ سلامتی خود وارد برنامه غذایی کنند. ویتامین ای در پسته باعث تقویت موی سر و حفظ شادابی پوست میشود. پسته برای تقویت دستگاه گوارش یک داروی شگفت انگیر می باشد. از این میوه خوش طعم می توان برای کنترل و کاهش وزن استفاده کرد. پسته احمد آقایی کلسترول خون را کاهش می دهد و سلامت قلب و عروق را به همراه دارد. با مصرف چند عدد پسته در روز می توان سلامت چشم و قدرت بینایی را تا حد زیادی افزایش داد.

خرید پسته احمد آقایی اعلا و درجه یک:

پسته احمد آقایی خام و شور

عکس پسته رقم احمدآقایی

فروش پسته احمد آقایی؛ در خرید آنلاین آجیل هفت مغز، دست چین شده از نوع درجه یک خام و یا شور می باشد. به علت بالا بودن میزان چربی مفید و پروتئین در این مدل، می توان آن را خوشمزه ترین پسته های ایران معرفی کرد. شکل ظاهری این مدل کشیده، مغزی به رنگ سرخ ارغوانی و صدفی رنگ سفید روشن می باشد. Pistachio Ahmad Aghaei، بهترین گزینه برای مشکل پسندان است.

پسته احمد آقایی درجه یک، خوشمزه ترین و زیباترین پسته در دنیا:

پسته احمدآقایی محبوب ترین نوع پسته در آسیای شرقی به خصوص در هند و چین می باشد. و می توان آن را با ظاهر کشیده ای که دارد معرفی کرد؛ هر چند که ظاهر اندازه ی آن ممکن است یکسان یا نابرابر باشد. در میان بسیاری از تولید کنندگان پسته در جهان، کشور ایران به علت شرایط خاص مناطق پسته کاری دارای خوشمزه ترین انواع پسته در جهان است. دلیل خوش طعم بودن پسته های ایران و پسته احمد آقایی را باید در ارتفاع مناطق پسته کاری از سطح دریا دانست.

به طور کلی اکثر مناطق پسته کاری در ایران در ارتفاغ 800 تا 2000 متری از سطح دریا قرار دارند. این سطح ارتفاع باعث اختلاف دما در طول شب و روز و همچنین رطوبت پایین و فشار هوای کم باعث جریان شیره نباتی در درخت پسته میشود و این می تواند دلیلی برای خوشمزه تر شدن پسته شود.

مواد معدنی موجود در پسته احمدآقایی فواید پسته احمدآقایی
روی کاهش خشکی پوست
پتاسیم تقویت سلامت چشم
آهن افزایش میل جنسی
کلسیم کنترل کننده دیابت و قندخون
ویتامین ب بهبود دستگاه گوارش

در میان انواع پسته در ایران، این میوه مقوی به علت داشتن چربی های مفید بیشتر به عنوان خوشمزه ترین پسته در ایران و جهان است. به دلیل چربی بسیار بالا برای تهیه کره پسته، اکثرا از این مغزدانه استفاده میشود.

در میان گروه پسته های تجاری قیمت پسته احمد آقایی خام از قیمت پسته اکبری و قیمت پسته کله قوچی پایین تر و در جایگاه سوم قرار دارد، اما قیمت آن از قیمت پسته فندقی بیشتر است. ظاهر کشیده، خندان بودن زیاد، پوست سفید استخوانی، قیمت مناسب، باعث شده که مشتریان زیادی از این نوع آجیل استقبال کنند.

پسته احمد آقایی و فواید آن برای سلامتی بدن:

فواید پسته احمد آقایی

عکس پسته احمدآقایی خام

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید میزان پتاسیم در پسته با آن جثه کوچکی که دارد با میزان پتاسیم موجود در یک پرتقال برابری می کند. علاوه بر پتاسیم عناصری مانند کلسیم، مس، روی، سدیم و … را دارا می باشد به طوری که می توان پسته را انباری از مواد معدنی دانست.

پسته احمد آقایی دارای آنتی اکسیدان است و این آنتی اکسیدان ها باعث خنثی شدن رادیکال های آزاد میشود. رادیکال هایی که موجب بروز بیماری های قلبی و یا سرطان های مختلف در بدن میشود. خوردن منظم پسته، موجب عدم فعالیت این رادیکال ها در بدن میشود.

این روزها ما بیش از حد از دستگاه گوارش کار می کشیم به طوری که اکثر ما با هضم غذا مشکل داریم. مصرف پسته به علت دارا بودن فیبر می تواند به هضم غذا و بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک کد. همچنین پسته احمدآقایی به علت دارا بودن اسیدهای چرب موجب تحریک پوست سر و تقویت موی سر میشود. شما می توانید برای خرید پسته احمد آقایی صادراتی، از طریق آجیل فروشی آنلاین هفت مغز اقدام کنید و از فواید آن بهره مند شوید.

تفاوت پسته اکبری و احمدآقایی چیست؟

تفاوت پسته اکبری و پسته احمد آقایی

تصویر مقایسه پسته اکبری و پسته احمد آقایی

این میوه مقوی (Pistachio Ahmad Aghaei)، یکی از خوشمزه ترین، زیبا و پرطرفدار پسته در ایران و خارج از کشور است. این نوع پسته ظاهری کشیده دارد و از پسته اکبری کوچکتر و درشت تر از پسته فندقی  است. این رقم از پسته، علاوه بر شهرستان رفسنجان در بسیاری از شهرهای دیگر ایران مانند فارس، مشهد و … کشت میشود. اما همچنان پسته احمدآقایی رفسنجان دارای شهرت بالایی است و همچنین از  آن برای صادرات نیز استفاده میشود.

موارد مصرف پسته احمد آقایی:

این مدل از پسته در داخل ایران به پسته اشرافی و مجلسی شهرت دارد و به عنوان یکی از اجزای بسیار مهم در ترکیب آجیل اعیونی شب عید و مراسمات ویژه به حساب می آید. پسته احمداقایی تازه و درجه یک تنها به عنوان یکی از ترکیبات آجیل استفاده میشود و هدف اصلی صادرات به کشورهای مختلف می باشد.

نوع درجه دو این نوع از پسته ظاهر کوچک تری دارد و با قیمت پایین تری تهیه میشود. این نوع از پسته احمدآقایی دارای کیفیت مشابه با پسته احمد آقایی درجه یک در مغز داخلی است و به عنوان خلال پسته و یا پودر در صنایع شیرینی پزی، بستنی سازی و تولید خوراکی استفاده می شود.

فواید مصرف پسته:

 • مصرف پسته سلامت قلب را بهبود می بخشد
 • برای پوست و گوارش مفید است.
 • کمک به کنترل وزن
 • خشکی پوست را کاهش می دهد.
 • تقویت سلامت چشم
 • افزایش میل جنسی

قیمت پسته در بازار تهران؛ قیمت پسته احمد آقایی خام:

قیمت پسته احمد آقایی امروز

عکس تعدادی از پسته احمداقایی شور

پسته، مغزدانه ای مقوی با طعمی لذت بخش است؛ که علاوه بر کاربرد تنقلاتی، مصارف و کاربردهای دیگری را نیز دارد. مانند: تزئین برای حلوا و یا دسرای دیگر، یا برای تهیه غذاهایی مانند شیرین پلو یا برای تزئین برنج به همراه زرشک و یا زعفران نیز استفاده میشود.

این نوع اجیل در درجه ای متوسط از لحاظ قیمت به نسبت بقیه پسته ها قرار دارد و مشتریان زیادی به دنبال خرید پسته احمد آقایی خام و  شور هستند. این نوع پسته ظاهری کشیده و خندان دارد. میوه این درخت با ارزش در شهریور ماه به ثمر می رسد. از لحاظ طعم، بسیار خوشمزه و پرطرفدار می باشد و در انواع آجیل ها نیز از آن استفاده میشود.

فروش آنلاین پسته احمد آقایی با قیمت مناسب؛ قیمت پسته احمد آقایی امروز !

پسته احمد آقایی مرغوب، یکی از مغزهای پرطرفدار می باشد؛ که در فروشگاه آجیل و خشکبار هفت مغز برای شما عزیزان ارائه شده است. قیمت پسته احمدآقایی امروز، یکی از مهم ترین نکاتی است که برای مشتریان دارای اهمیت می باشد. ما برای شما درباره پسته قیمت، پسته احمد آقایی خام و قیمت پسته در بازار تهران مطالبی را قرار داده ایم. همچنین شما می توانید برای خرید اینترنتی پسته احمدآقایی، به فروش آنلاین آجیل هفت مغز مراجعه کنید و این مغزدانه مغذی را با قیمت مناسب به صورت آنلاین سفارش دهید.

منبع : ratinkhosh.com، irandriedfruit.com، opistachio.com، ahtfoods.com

 • انواع پسته؛ معرفی و شناخت انواع پسته های صادراتیانواع پسته؛ معرفی و شناخت انواع پسته های صادراتی
  انواع پسته صادراتی : پسته (Pistachio) یکی از خوشمزه ترین و بهترین آجیل و خوراکی های جهان است که طرفداران بسیار زیادی در سراسر جهان دارد. پسته نام میوه درخت کوچکی است که سرچشمه آن از خاورمیانه می آید. این درخت میوه در کشور هایی مانند ایران، سوریه، ترکمنستان و غرب افغانستان می روید و ...
 • پسته احمد آقایی چیست؟پسته احمد آقایی چیست؟
  پسته احمد آقایی چیست : به طور کلی پسته احمد آقایی از لحاظ میزان چربی مفید و پروتئین جز خوشمزه ترین و زیباترین پسته در دنیاست. این نوع از آجیل خندان به دلیل داشتن ویژگی های فوق العاده جز بهترین گزینه ها برای مشکل پسندان است. بدون شک شما با یک بار خوردن این نوع ...
 • تفاوت پسته اکبری و احمد آقاییتفاوت پسته اکبری و احمد آقایی
  تفاوت پسته اکبری و احمد آقایی چیست؟ برخی از آجیل‌ها بومی ایران هستند. بادام، گردو و پسته از این دست آجیل‌ها به حساب می‌آیند و هنوز هم از نظر طعم و مزه با فاصله خوبی از رقبا پیشی دارند. برای مثال با اینکه آمریکا بزرگترین تولید کننده بادام جهان است، عطر و طعم بادام آن به ...

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
پشتیبانی آنلاین فروش
پشتیبانی آنلاین فروش
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • Add to cart
 • توضیح
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
مقایسه