ورود و عضویت
0
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
×

پسته فندقی

نمایش تمام 2 نتیجه

خرید و قیمت پسته فندقی امروز

پسته فندقی، یکی دیگر از انواع پسته است؛ که شما می توانید با خرید پسته فندقی در فروشگاه اینترنتی آجیل و خشکبار هفت مغز تعداد بیشتری پسته بخرید. در واقع این محصول به دلیل انس بالایی که دارد برای خرید به صرفه تر است و به همین دلیل برای خرید به صرفه تر است. فروش پسته فندقی در بازار دارای محبوبیت فراوانی است؛ در واقع شما با خرید یک کیلوگرم می توانید تعداد بیشتری پسته به نسبت یک کیلوگرم پسته کله قوچی دریافت می کنید؛ اما این تنها دلیل خرید و فروش پسته فندقی در بازار نیست. در واقع این نوع محصول محبوبیت فراوانی در ایران دارد و بخش بزرگی از صادرات انواع آجیل را به خود اختصاص داده است.

پسته فندقی چیست؟ مغز دانه ای کوچک و مقرون به صرفه!

پسته فندقی، یک پسته محبوب در استان کرمان است، به صورتی که  55 تا 60 درصد باغات پسته این استان را تشکیل می دهد. این محصول به نسبت سایر ارقام پسته دارای اندازه کوچکتر و ریز تری است. این پسته به دلیل ظاهر ریز و فندقی مانندی که دارد، به پسته فندوقی معروف شده است.

این محصول بیشتر در استان کرمان و شهرستان هایی مانند سیرجان و رفسنجان تولید می شود، اما در برخی از مناطق مختلف کشور این رقم پسته پیدا میشود. پسته فندقی کرمان، از لحاظ کیفیت در ایران و سراسر جهان حرف اول را می زند. ویژگی قابل توجه پسته کرمان بیشتر مربوط به موقعیت جغرافیایی این استان و میزان فاصله آن از سطح دریا است که موجب شده است، پسته کرمان دارای طعم متفاوت از سایر پسته ها و دارای شهرت جهانی می باشد.

این نوع خشکبار در مقایسه با انواع آن، ارزان ترین رقم پسته می باشد. دلیل ارزان قیمت بودن آن نسبت به مدل های دیگر، شکل ریز و حجم بالای تولید و صادرات آن است. به همین خاطر بیشترین میزان صادرات پسته از ایران تشکیل میشود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید پوست آن به طور طبیعی به رنگ کرم روشن است.

موارد استفاده از آن :

مخشخصات پسته فندقی

مغز خوشمزه، شکل کروی و گرد آن از مهم ترین خصوصیات این محصول است که برای تزیین انواع شیرینی ها مورد استفاده قرار می گیرد. به علت مقرون به صرفه بودن به نسبت انواع پسته، برای تهیه شیرینی هایی مانند مسقطی، گز و در صنعت بستنی سازی نیز کاربرد دارد.

این نوع پسته، یکی از فراوان ترین محصولات کشور ایران می باشد. بهترین و متنوع ترین پسته ها را می توانید در سایت هفت مغز خریداری کنید. پسته های ارگانیک باغی در برخی مناطق خراسان و شهرهای کرمان و … تولید میشود. شما می توانید انواع پسته در ایران را که شامل پسته اکبری، پسته احمد آقایی، پسته کله قوچی را در فروش آجیل آنلاین هفت مغز به صورت آنلاین سفارش دهید.

این خوراکی از نظر شکل ظاهری به نسبت دیگر پسته ها کوچکتر می باشد و ظاهری شبیه به فندق دارد. چون کوچک است، مقدار آن در وزن یک کیلو بیشتر از سایر پسته ها می باشد استفاده از آن در آجیل مقرون به صرفه می باشد. شکل این پسته بر خلاف انواع پسته دیگر گرد می باشد و تقریبا طول و عرض یکسانی دارد.

ویژگی های پسته فندقی چیست؟

این رقم از خشکبار، یک نوع پسته محبوب در استان کرمان می باشد؛ که به نسبت به سایر ارقام پسته دارای اندازه کوچکتر و ریزتری می باشد. این پسته به علت ظاهر ریز و فندقی مانندی که دارد به این نام مشهور می باشد. پسته فندقی کرمان از لحاظ کیفیت در ایران و جهان حرف اول را می زند. ویژگی بسیار مهم پسته کرمان مربوط به موقعیت جغرافیایی این استان و میزان فاصله و ارتفاع آن از سطح دریا می باشد، که دارای طعم دلپذیری می باشد.

این محصول به نسبت سایر پسته ها، ارزان ترین رقم پسته می باشد. به علت پایین بودن قیمت آن نسبت به انواع دیگر آن شکل ریز و حجم بالای تولید و صادرات را دارد. این دانه آجیلی با ارزش، بیشترین میزان صادرات پسته را به خود اختصاص داده است. پوست پسته فندوقی به طور طبیعی به رنگ کرم روشن می باشد. مغز خوشمزه شکل کروی که دارد، آن را برای تزیین انواع شیرینی های پسته ای مناسب کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله “مشخصات پسته فندقی چیست؟” را مطاله کنید.

خواص پسته فندقی برای بدن

ویژگی های ظاهری پسته فندقی :

 • رنگ غالب مغز پسته سبز و در هنگام رسیدن رنگ رویی آن به رنگ قرمز خوشرنگی تبدیل می شود.
 • ابعاد پسته خشک ۱۸ میلی‌ متر است.
 • پسته خشک فندقی دارای عرض ۱۱ میلی‌متر می باشد.
 • دارای قطر ۱۱.۶ میلی‌متر
 • رنگ رویی مغز ارغوانی
 • رنگ پوست استخوانی کرم

خصوصیات درخت:

این مدل دارای قدرت رشد متوسط است و عادت رشد گسترده می باشد. ارتفاع درخت ۵/۳۰۸ سانتی متر به طور متوسط و عرض تاج درخت ۳۸۰ سانتی متر و همچنین دارای بیشترین عرض در میان رقم های دیگر می باشد. این مدل بهترین رقم کاشته شده در استان کرمان است و در حدود ۵۵ تا ۶۰% کل باغات پسته استان را به خود اختصاص داده است. شروع گل دهی آن ۱۳ فروردین ماه (متوسط گل)، مرحله آخر گلدهی ۲۰ فروردین ودارای طول دوره گلدهی ۱۱ روز است.

برخی از خواص پسته فندقی:

 1. پسته به علت داشتن آهن خون ساز است و کسانی که به کم خونی مبتلا هستند، باید روزانه مقداری از آن را در برنامه غذایی خود قرار دهند.
 2. مصرف پسته موجب تقویت نیروی جنسی میشود.
 3. مغز و ذهن را تقویت می کند و برای آرامش قلب و آرام کردن اعصاب مفید می باشد.
 4. برای باز کردن مجاری کبد مفید است و معده را تقویت می کند.
 5. برای تسکین سرفه سودمند است و اسهال معملی و یا اسهال خونی را درمان می کند.
 6. پوست پسته بهترین دارو رای رفع بوی ید دهان است و جویدن آن باعث التیام زخم های داخل دهان می شود.
 7. پوست سبزپسته حالت دل بهم خوردگی و استفراغ را از بین می برد.
 8. پوست سفید پسته برای بواسیر و بیرون زدن مقعد مفید است.
 9. موجب بهبود دل بهم خوردگی و استفراغ میشود.
 10. برای رنگرزی استفاده میشود.

پسته فندقی چیست

ویژگی های میوه پسته فندقی :

نوک میوه با پوست سبز خیل کوتاه، رنگ پوست آن سبز و در زمان رسیدن میوه بنفش تیره و قرمز کم‌ رنگ طول پسته خشک 24.1 میلی‌متر (کم) عرض پسته خشک 73.1 میلی‌متر (متوسط) قطر پسته 66 میلی‌متر (زیاد) به ‌طوری‌ که قطر و عرض باهم برابر است. موقعیت شکاف خوردن پوست استخوانی هم در طرف پشتی و هم در طرف شکمی هم انداز بوده است و شکاف از روی پوست سبز قابل مشاهده است.

به نقل از سایت vitfa.com :

Fandoghi: This cultivar is the most widely available pistachio variety and grows in most pistachio growing areas of Iran. Fandoghi is of round type and has the lowest shape index among the four cultivars. In recent years, around 50% of Iranian production is of the Fandoghi type. The reason is its limited yield, the new orchards are seldom planted with this variety.

It comes in the following sizes 28/30, 30/32 and 32/34 nuts per ounce. Size 26/28 is also available in small quantities.

Kernel Pistachio and green skinned pistachios

This type of pistachio has totally green color which is used in food industrial. Commonly use to color and flavor the ice cream, chocolate or cake.

فروش پسته فندقی درجه یک:

پسته از مهم ترین خشکبار و تولیدات کشور ایران است، که کیفیت و مرغوبیت آن در تمام دنیا شهرت یافته است. پسته های ایرانی بسیار خوش طعم هستند و ظاهر مشتری پسند و لوکسی دارند. به طور کلی با ارزش ترین جزء آجیل ایرانی به دو دسته گرد و کشیده تقسیم میشود. پسته ی فندقی یا اوحدی از دسته ی پسته های گرد و ریز است.

خرید پسته فندقی

پسته های فندقی، از مقرون به صرفه ترین پسته های ایران از لحاظ قیمت است و به دلیل ریز بودن، تعداد دانه های بیشتری پسته در هر دانه قرار می گیرد. فروش داخلی و همچنین صادرات پر رونقی دارد. انس این پسته بالا است و به همین دلیل اندازه آن ریز است. همچنین بسیار خوش رنگ و خوش طعم است و طرفداران زیادی دارد. اهمیت این رقم پسته به صورتی است که قیمت آن بر قیمت دیگر پسته ها تاثیرگذار است. نوع خنان این محصول معمولا دست چین شده است و فروش بالاتری دارد. پسته های مخلوط دهان بسته و خندان قیمت پایین تری دارد سایت هفت مغز، انس های متفاوت این پسته را با کیفیت اصلی و بصورت خام به مشتریان ارائه می دهد.

مشخصات پسته فندقی چیست؟

پسته فندقی چیست : اگر از یک ایرانی پرسیده شود که کدام یک از آجیل‌ها بومی ایران هستند بدون تردید پاسخ خواهد داد پسته! و صد البته که پسته در دنیا نیز به نام ایران شناخته می‌شود؛ به‌طوری که نام آن در زبان انگلیسی با چند واسطه به زبان پارسی باز می‌گردد. در سایت dictionary.com زیر عنوان pistachio به این موضوع اشاره شده است.

پسته دارای خواص بسیار زیادی برای سلامتی انسان است. بسیاری از این خواص پسته به محتوای آنتی‌اکسیدانی و همچنین چربی‌های غیر اشباع آن باز می‌گردد. برای آشنایی با خواص پسته می‌توانید به مقالات پسته چیست؟ و پسته خام چه خاصیتی دارد؟ رجوع کنید.

در ادامه به مشخصات پسته فندقی اشاره کرده و به این سوال پاسخ می‌دهیم که مشخصات پسته فندقی چیست؟


خرید پسته فندقی شور

انواع پسته موجود در ایران

همان‌طور که در دو مقاله انواع پسته؛ معرفی ارقام مختلف پسته و پسته اکبری چیست؟ اشاره کردیم، حدود ۶۰ تا ۷۰ نوع درخت پسته ماده در ایران وجود دارد. برای شناسایی انواغ پسته‌ها نیز دسته‌بندی‌های مختلفی ایجاد شده است. از شکل ظاهری گرفته تا زمان گل‎دهی و زمان برداشت میوه در این دسته‌بندی تاثیرگذار می‌باشد. همان‌طور که در آن دو نوشته به انواع پسته از نظر شکل ظاهری اشاره کردیم، پسته به دو دسته فندقی و بادامی تقسیم می‌شود. ناگفته پیداست که پسته فندقی در دسته انواع پسته فندقی قرار می‌گیرد.

مشخصات پسته فندقی درجه یک و مرغوب چیست؟

نام دیگر پسته فندقی پسته اوحدی می‌باشد. علت نام گذاری آن به این نام نیز به شخصی به اسم مهدی اوحدی باز می‌گردد. ایشان پسته فندقی را بین سال‌های ۱۳۲۰ تا ۱۳۳۰ در روستای فتح‌آباد رفسنجان شناسایی و انتخاب نمود. همانطور که گفتیم پسته فندقی در تقسیم‌بندی مربوط به شکل ظاهری پسته در دسته‌بندی پسته‌های فندقی قرار می‌گیرد و دارای میوه‌هایی فندقی شکل و کروی می‌باشد. پسته فندقی یکی از مهم‌ترین ارقام تجاری پسته می‌باشد و با بیشتر مناطق پسته کاری ایران سازگار است. جالب است بدانید که بیشترین صادرات پسته ایران به این نوع پسته مربوط می‌شود. حتی در بورس کالا نیز ملاک معاملات 50 کیلوگرم پسته فندقی می‌باشد. بهتر است بدانید که حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد باغ‌های پسته رفسنجان به پسته فندقی یا همان پسته اوحدی تعلق دارد. پسته فندقی در اندازه‌های 28 تا 34 انس یافت می‌شود. بنابراین پسته ریزی به حساب می‌آید. برای اینکه با مفهوم انس پسته آشنا شوید مقاله پسته چیست؟ را بخوانید.

درخت پسته فندقی تا ارتفاع حدود ۳ متر رشد کرده و دارای رشدی متوسط و تاجی گسترده می‌باشد. زمان گل‌دهی پسته فندقی از 13 ام فروردین ماه تا 20 ام فروردین ماه می‌باشد و از این نظر در دسته ارقام پسته متوسط گل‌ده می‌باشد. زمان رسیدن میوه نیز 12 شهریور است. زمان برداشت پسته فندقی دهه اول شهریور ماه می‌باشد. رنگ پوست پسته فندقی نیز کرم روشن است.

مزایا و معایب پسته فندقی چیست؟

همان‌طور که گفتیم پسته فندقی دارای سایز کوچکی است و به همین دلیل قیمت آن نیز ارزان‌تر است. بنابراین در تهیه شیرینی و صنایع غذایی کاربرد گسترده‌تری دارد. طعم پسته فندقی مطلوب و مورد پسند است و از این نظر چیزی از سایر پسته‌ها کمتر ندارد. همان‌طور که گفتیم بیشترین صادرات پسته ایران مربوط به این رقم می‌باشد. مدرک معتبری دال بر تفاوت بین خواص پسته فندقی با سایر اقلام پسته وجود ندارد و از این نظر خواص پسته فندقی مانند سایر انواع پسته می‌باشد. شاید تنها عیب پسته فندقی ریزی آن باشد که آن‌هم به سلیقه شما بستگی دارد. شما برای خرید پسته فندقی می توانید به سایت هفت مغز مراجعه کنید.

پسته فندقی بهترین گزینه برای صادرات:

صادرات این آجیل، با دو نوع پسته صورت می گیرد. پسته فندقی آب خندان (خندان شده به صورت مصنوعی) و پسته خندان طبیعی. در کشورهایی با بازار کیفیت محور مانند آلمان، استرالیا و فرانسه و … پسته خندان طبیعی انتخاب معمول برای صادرات است. اما در کشورهای تناژ محور مانند چین و روسیه پسته خندان فندقی با پسته آب خندان فندقی مخلوط بوده که طبیعتاً فروش بهتری دارد.

قیمت و خرید پسته فندقی تازه

قیمت پسته فندقی

اگر شما هم جزو افرادی هستید که دوست دارید با مبلغ مشخصی مقدار بیشتری پسته بخرید، در واقع این مغزدانه آجیلی به علت انس بالایی که دارد برای خرید به صرفه تر می باشد و به همین دلیل می باشد که پسته فندقی در بازار دارای محبوبیت بالایی است. در واقع با خرید یک کیلوگرم تعداد بیشتری پسته نسبت به یک کیلوگرم پسته قوچی دارد. البته این تنها دلیل خرید پسته فندقی اعلا در بازار جهانی نیست. فروش پسته فندقی در ایران محبوبیت زیادی دارد و بخش گسترده ای صادرات آجیل را به خود اختصاص داده است.

همانطور که در بخش های دیگر گفته شده است پسته دارای خواص بسیار زیادی می باشد. فروشگاه آجیل و خشکبار هفت مغز یکی از بزرگ ترین مراکز فروش انواع پسته در کشور می باشد. با خرید آنلاین پسته فندقی می توانید سلامتی خود را تضمین کنید.

قیمت پسته فندقی چقدر است؟

شما می توانید برای اطلاع از قیمت این نوع محصول به سایت هفت مغز مراجعه کنید

پسته فندوقی از کجا بخریم؟

فروشگاه اینترنتی اجیل و خشکبار هفت مغز یکی از بهترین مراکز فروش انواع پسته مرغوب و درجه یک می باشد.

منبع : foodstruct.com، allrecipes.com، thecoldwire.com

 • مشخصات پسته فندقی چیست؟مشخصات پسته فندقی چیست؟
  مشخصات پسته فندقی چیست؟ پسته فندقی چیست : اگر از یک ایرانی پرسیده شود که کدام یک از آجیل‌ها بومی ایران هستند بدون تردید پاسخ خواهد داد پسته! و صد البته که پسته در دنیا نیز به نام ایران شناخته می‌شود؛ به‌طوری که نام آن در زبان انگلیسی با چند واسطه به زبان پارسی باز می‌گردد. ...
 • انواع پسته؛ معرفی و شناخت انواع پسته های صادراتیانواع پسته؛ معرفی و شناخت انواع پسته های صادراتی
  انواع پسته صادراتی : پسته (Pistachio) یکی از خوشمزه ترین و بهترین آجیل و خوراکی های جهان است که طرفداران بسیار زیادی در سراسر جهان دارد. پسته نام میوه درخت کوچکی است که سرچشمه آن از خاورمیانه می آید. این درخت میوه در کشور هایی مانند ایران، سوریه، ترکمنستان و غرب افغانستان می روید و ...

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
پشتیبانی آنلاین فروش
پشتیبانی آنلاین فروش
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • Add to cart
 • توضیح
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
مقایسه