گردو را چگونه نگهداری کنیم؟

گردو را چگونه نگهداری کنیم؟

گردو آجیلی بسیار پر خاصیت است. خاصیت گردو به چربی‌های سالم و مواد آنتی‌اکسیدانی آن باز می‌گردد. برای اینکه با خواص گردو آشنا شوید، خواص گردو از سلامت قلب تا بهداشت روان را بخوانید. البته برای اینکه از خواص هر آجیلی به طور کامل بهره‌مند شوید دو مورد را باید مد نظر قرار دهید.

  • آجیلی که می‎خرید تازه و با کیفیت باشد. برای آشنایی با نحوه خرید آجیل مقاله راهنمای خرید آجیل را بخوانید.
  • در نگهداری آن دقت کنید تا خواص آن حفظ گردد.

درنظر داشته باشید هرچه قدر خواص آجیل برای سلامتی بسیار زیاد است، درصورتی که آجیل در شرایط مناسب نگهداری نشود، کاملا به ضد خود تبدیل می‌شود. برای مثال انتظاری که از خواص آنتی‌اکسیدانی آن‌ها برای جلوگیری از سرطان دارید نه تنها کارایی ندارند بلکه برخی سموم بسیار خطرناک، مانند افلاتوکسین، که موجب ایجاد سرطان نیز می‌گردند به بدن وارد می‌شوند.

بنابراین به این دو مورد بسیار دقت کنید که آجیل را از فروشگاه‌های معتبر بخرید و در نگهداری آن‌ها نیز دقت به خرج دهید. فروشگاه آجیل و خشکبار هفت مغز خود را متعهد به تامین با کیفیت ‌ترین آجیل‌های موجود در بازار ایران می‌داند.

در ادامه خواهیم گفت که گردو را چگونه نگهداری کنیم تا آسیبی به آن وارد نشود.

روش نگهداری گردو با پوست خشک

مواد مغذی و فیتوشیمیایی موجود در گردو، آن را به یک انتخاب عالی برای سالامت قلب تبدیل می‌کند. به دلیل محتوای بالای روغن در گردو، دانشگاه ایالتی میشیگان، ذخیره‌سازی مناسب در دمای کنترل‌شده را برای حفظ طراوت و تازگی گردو توصیه می‌نماید.

یک وعده گردو برابر با ۱/۴ فنجان یا ۶ تا ۷ عدد مغز گردو، اسیدهای چرب مهم امگا ۳، دو گرم فیبر و چهار گرم پروتئین را تأمین می‌کند. گردو فاقد سدیم، کلسترول و در مقایسه با سایر مغزها حاوی دو برابر آنتی‌اکسیدان است.

بیشتر روغن موجود در گردو را چربی اشباع نشده سالم تشکیل می‌دهد. به دلیل چربی‌های اشباع نشده، ذخیره‌سازی مناسب گردو اهمیت بالایی دارد. قرار گرفتن در معرض دمای بالا به مدت طولانی باعث تغییر چربی در گردو و از بین رفتن آن می‌شود. می‌توان گفت اگر گردو خرد شود، احتمال فساد آن بالا می‌رود. اگر گردو بویی عجیب و غریب و تند داشته باشد، گردو فاسد شده و قابل استفاده نمی‌باشد. گردوهای اینچنینی را دور بریزید!

گردوی مغز شده یا همراه با پوست را با خیال راحت در یک ظرف هوابند ریخته و در جای خشک و خنک نگهداری کنید. یخچال و فریزر محل مناسبی برای نگهداری گردو است. گردو تا سه ماه در یخچال تازه می ماند. همچنین می توانید گردو را تا یک سال در فریزر نگهداری کنید.

نگهداری گردو با پوست یا بدون پوست؟!

گردو و به طورکلی آجیل‎‌ها بوی اطراف را جذب می‌کنند؛ بنابراین بهتر است آن‌ها را با فاصله مناسب از غذاهای دارای بوی شدید مانند پیاز قرار دهید. ظروف هوابند بهترین محافظت را برای حفظ تازگی و شادابی گردو دارند. هنگام خرید گردو به صورت عمده بهتر است آن‌ها را هنگام ورود به خانه به ظروف هوابند انتقال دهید.

گردو در تمام سال در فروشگاه‌های مواد غذایی موجود است و در ماه‌های برداشت، از شهریور تا آبان، به راحتی در دسترس می‌باشد. نگهداری مناسب گردو کار سختی نیست. به راحتی می‎توان طعم ترد و خوشمزه گردو را حفظ کرد و خواص آن‌را برای سلامتی حفظ نمود. حتی می‌توانید گردوی تازه را در فصل خود خریده و در خانه خشک کنید. روش خشک کردن گردوی تازه را از این‌جا ببینید.

برچسب ها:

آجیل

گردو

نظر دهید

پاسخ دهید

پشتیبانی آنلاین فروش
آجیل و خشکبار هفت مغز
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0